PIĘĆ MEDALI TAEKWONDZISTÓW NA WOM

2017-06-09 00:20:03

Pięć medali podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej, rozgrywanej w Drzonkowie zdobyli przedstawiciele Bielan. W trzydniowej rywalizacji bielańskie taekwondo wzbogaciło się o srebro i cztery brązowe krążki.

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo olimpijskim to najważniejszy tegoroczny turniej dla kadetów (12-14 lat). Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży była w tym roku jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, a zdobyte punkty zaliczane są do rankingu Pucharu Polski z rangą P2. Gospodarzem OOM w tym roku było województwo Lubuskie, a Hala Tenisowa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie na  trzy dni 2-4 czerwca stała się areną zmagań młodych taekwondzistów. 
 
W programie rywalizacji przewidziano jedną konkurencję obligatoryjną - walki Kyorugi i do wyboru jedną z fakultatywnych Poomsae lub Dwubój Sprawnościowy (dollyo chagi i ap Chagi)
 
W bliko trzydziestoosobowej reprezentacji Mazowsza walczyli młodzi zawodnicy z 6 mazowieckich klubów, w tym trzech bielańskich: AZS-AWF Warszawa, KS Tebek Bielany, UKS G-8 Bielany, Promyk Ciechanów, Sierpc Taekyon oraz Legionowska Akademia Sportów Walki.
 
Zawodnicy Klubu Sportowego Tebek i jego wychowankowie reprezentujący obecnie AZS-AWF Warszawa zaprezentowali wysoki poziom zdobywając aż 5 medali:
 
Piotr Safaryn - AZS-AWF Warszawa - srebro w dwuboju sprawnościowym 
Wiktoria Sadowska - KS Tebek Bielany - brąz w dwuboju sprawnościowym
Karolia Krzywko - AZS-AWF Warszawa - brąz w walkach
Konrad Jaworski - AZS-AWF Warszawa - brąz w walkach
Jan Sobiecki - AZS-AWF Warszawa - brąz w walkach
 
Poza medalami nie brakowało wysokich punktowanych lokat i pamiątkowych dyplomów.
 
W XXIII OOM w Taekwondo olimpijskim Województwo Mazowieckie zajęło III miejsce, za triumfującym w tym roku Wielkopolskim i Warmińsko-Mazurskim.

Marcin Sadowski / MG / fot: Marcin Sadowski