PŁYWACKI SUKCES MŁODZIEŻY Z UKS G-8 BIELANY

2016-07-27 10:08:55

Zakończyły się letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 14, 15 i 16-latków. Imponującą statystyką w tych zawodach wykazała się drużyna UKS G-8 Bielany. Bielański zespół okazał się najlepszy w kraju, zarówno w klasyfikacji medalowej, jak również punktowej.


Zawodnicy trenujący w bielańskim klubie nie tylko przywieźli ze sobą do Warszawy grad medali, ale także ustanowili największą liczbę rekordów Polski. Wszystko dzięki zarówno zawodnikom, jak również sztabowi trenerskiemu, w którym główne role wiodą Paweł Wołkow, Dariusz Czerwonka, Marcin Koszuta, Damian Rychlica i Łukasz Drynkowski. 

W czasie trwania zawodów w trzech kategoriach, pływacy z Bielan zdobyli aż 33 medale. To ponad dwukrotnie więcej niż drugi w klasyfikacji Śląsk Wrocław. Co jest sekretem sukcesu? Świetna współpraca na linii klub - szkoła (duża część zawodniczek i zawodników wywodzi się  z Zespołu Szkół numer 52, gdzie klub współpracuje z dyrektorem Janem Orłowskim - przyp. red.), odpowiedni dobór grupy zawodniczej oraz szkolenie. 

Sztab trenerski w klubie UKS G-8 skupia się przede wszystkim na pracy i jest jak najdalej od konfliktów, które destabilizują proces szkolenia. Pozwala na to ogromne doświadczenie wymienionej grupy trenerów, która na przestrzeni ostatnich lat wychowała grupę pływaków, którzy liczą się nie tylko w swoich kategoriach wiekowych, ale zaczynają odgrywać ważne role w rywalizacji na szczeblu seniorów. Cała grupa szkoleniowców miała do czynienia z pływaniem jako zawodnicy, osiągając sukcesy sportowe. To ludzie z powołaniem - przyznaje Sylwia Czerwonka z UKS G-8 Bielany. 

- Prezes od lat stawia na zespół trenerski który skupia się na pracy. Nie ma tu miejsca na konflikty. Jeśli powstają trzeba je szybko rozwiązać i iść dalej.
To tak z punktu widzenia organizacyjnego bo ten się zwykle pomija - podsumowuje Sylwia Czerwonka.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że UKS G-8 Bielany w taki sposób reprezentuje dzielnicę, będąc jej świetną wizytówką. Od lat cała Polska wie, że Bielany słyną z wyśmienitych pływaków, ale warto podkreślić, że także w innych dyscyplinach sportu UKS G-8 Bielany osiąga coraz więcej sukcesów, bo filozofię, o której mówimy na przykładzie pływania, przenosi także na inne dyscypliny sportu - nie kryje zadowolenia zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

W rankingu medalowym Mistrzostw Polski 14, 15 i 16-latków UKS G-8 Bielany wywalczył 17 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych medalii.
W punktacji drużynowej bielańska drużyna zgromadziła  688 punktów, wyprzedzając o 201 punktów drugi w zestawieniu Śląsk Wrocław.
Pływacy UKS G-8 Bielany poprawili aż 8 rekordów kraju. Druga w klasyfikacji Galicja Kraków dwukrotnie biła najlepsze dotychczas wyniki w Polsce.

MG źródło: inf. własna