SIATKARKI LELEWELA NAJLEPSZE NA 11 LISTOPADA

2018-11-11 16:22:04

W hali przy ulicy Przybyszewskiego 45 tradycyjnie odbył się Turniej Siatkówki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W SP 369 spotkało się pięć bielańskich drużyn z kategorii młodzieży i liceów. Po zaciętej walce zwyciężyły uczennice 41 LO im. J. Lelewela.Od wczesnych godzin rannych w tradycyjnym turnieju z okazji 11 listopada rywalizowało pięć zespołów, które rozgrywały mecze w  systemie "każdy z każdym". Zgromadzonych powitała świeżo wybrana radna dzielnicy nadchodzącej kadencji - Monika Szadkowska, która wyraziła uznanie dla wszystkich uczestniczek zmagań. O wyjątkowej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości mówił także w trakcie trwania zmagań zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Włodzimierz Piątkowski.

Jeśli chodzi o sportowy aspekt wydarzenia, naprzeciwko siebie stanęło pięć zespołów: 41 LO im. J. Lelewela, drużyna Lelewela z kategorii młodzieży, absolwentki Gimnazjum 72 (SP 369), Szkoła Podstawowa numer 369 oraz uczennice 60 LO im. W. Górskiego.

Faworytkami były brązowe medalistki poprzedniej edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, czyli uczennice Lelewela. Siatkarki z Kiwerskiej nie zawiodły, odnosząc komplet czterech zwycięstw i tracąc zaledwie jednego seta w konfrontacji z absolwentkami Gimnazjum 72, które wywalczyły 9 punktów dzięki trzem wygranym i porażce. Na najniższym stopniu podium stanęły uczennice Szkoły Podstawowej numer 369 w Warszawie.

Klasyfikacja końcowa:
1. LO im. J. Lelewela - 11 punktów
2. Absolwentki Gimnazjum 72 - 9 punktów
3. Szkoła Podstawowa numer 369 - 7 punktów
4. LO im. W. Górskiego - 3 punkty
5. LO im. J. Lelewela (młodzież) - 0 punktów.

Fotorelację z imprezy znajdziecie tutaj.

MG