STYPENDIA ROZDANE! PADŁ NOWY REKORD!

2017-05-15 20:47:59

Aż trzydzieści sześć stypendiów otrzymali dzisiaj najzdolniejsi młodzi sportowcy z Bielan, w trzeciej edycji programu stypendialnego TKKF Chomiczówka i Urzędu Dzielnicy Bielany. To rekordowa liczba wyróżnień, jak również rekordowa wysokość nagród, których wysokość dzięki wpisowemu z Biegu Chomiczówki oraz hojności sponsorów, przekroczyła 40 000,00 złotych, licząc nagrodę specjalną dla Kacpra Stokowskiego.

Trzecia edycja programu stypendialnego okazała się rekordowa. Zapoczątkowana przez Jacka Bączkowskiego, Prezesa TKKF Chomiczówka, przy wsparciu Dzielnicy Bielany, z zastępcą burmistrza Grzegorzem Pietruczukiem na czele, zakończyła się uroczystością wręczenia nagród finansowych dla najzdolniejszych sportowców Bielan. W siedzibie Urzędu nagrodzono 36 młodych zawodniczek i zawodników z naszej Dzielnicy, a nagrodę specjalną otrzymał od sponsora - firmy AGComplex, Kacper Stokowski. Jeden z najzdolniejszych polskich pływaków, laureat dwóch pierwszych edycji, skończył już 18 lat, więc regulamin stworzonego trzy lata temu programu już go nie objął, jednak dzięki wsparciu Kazimierza Parzycha, Kacper również mógł odebrać nagrodę, w wysokości 3000,00 złotych. Ta na pewno pomoże mu w przygotowaniach do startów na arenie krajowej i międzynarodowej.W Urzędzie Dzielnicy Bielany zgromadzili się zawodnicy, trenerzy, nauczyciele, rodzice, jak również kibice i fani bielańskiego sportu. Kilkadziesiąt osób przywitali pomysłodawcy programu - Jacek Bączkowski i Grzegorz Pietruczuk, którzy podkreślali stały rozwój i chęć kontynuacji programu. Nadzieję na rozwój nie tylko inicjatywy, ale również Biegu Chomiczówki, z którego środki przekazywane są na rozwój inicjatywy, wyraził w krótkim przemówieniu członek Zarządu Dzielnicy Bielany, Włodzimierz Piątkowski.

Podziękowano również sponsorom - firmie Byś Wojciech Byśkiniewicz, Coimpex Sp. z o.o., wspomnianej wczęśniej fimie AGC Complex oraz firmie ArcellorMittal Warszawa, czyli Hucie Warszawa, która w tym roku obchodzi swoje 60-lecie, Następnie młodzi sportowcy kolejno przedstawiani przez Bogdana Saternusa, odbierali stypendia według ich rosnącej wysokości. Od zwykle najmłodszych, którzy dopiero zaczynają zdobywać sukcesy wśród rówieśników na arenie krajowej, chociażby stając na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, aż po wielokrotnych medalistów i rekordzistów Polski, wśród których najwięcej prestiżowych nagrów na Bielanach zgarnęli w 2016 roku pływacy.Po tej części ceremonii, przypominając o istotnym dla Bielan jubileuszu 60-lecia produkcji Huty Warszawa, organizatorzy oddali głos Markowi Kempie - Prezesowi firmy ArcellorMittal, która podobnie jak Byś Wojciech Byśkiniewicz, wspiera program stypendialny od początku jego istnienia. Prezes Kempa nie chciał jednak mówić o Hucie, a o młodych sportowcach. - Ci młodzi sportowcy są tutaj dzisiaj najważniejsi. Gdy patrzę na rozwój programu stypendialnego, napawa mnie to olbrzymią radością, jak wielu młodych ludzi osiąga naprawdę fantastyczne wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. Patrzę dzisiaj na Was i dostrzegam ten pot, wysiłek, niejednokrotnie także łzy, wylewane na treningach i zawodach dla osiągania jak najlepszych wyników. Cieszę się, że takie inicjatywy budują Was wiarę, że warto to robić i warto zdobywać sukcesy dla siebie, dla kraju, ale również dla Bielan - podkreślił w swoim przemówieniu Marek Kempa.Następnie wszyscy uczestnicy mieli okazję do najprzyjemniejszych elementów ceremonii jak wspólne pamiątkowe zdjęcia, uczestnictwo w przygotowanym dla stypendystów poczęstunku oraz oczywiście w obiorze stypendiów, których wysokość znajdziecie w tabeli pod artykułem.

- Ja już w zeszłym roku mówiłem, że to jeden z moich ulubionych dni pracy na Bielanach. Takie podsumowania pozwalają w wymierny sposób podziękować tej wspaniałej młodzieży. Pokazują także, jak z roku na rok rozwija się sport młodzieżowy na Bielanach. Cieszę się, że wypełniamy swego rodzaju lukę systemową, polegającą na niewystarczającym wsparciu dla wyczynowych, młodych sportowców. Często bez finansów, które są potrzebne do wyczynowych treningów, młodzi ludzie kończą kariery, bo dziś sport w większości dyscyplin na poziomie wyczynowym jest po prostu drogi. Wiele talentów w ten sposób zmarnowano, mam nadzieję że dzięki naszemu programowi wiele doczeka się olbrzymich sukcesów. Dziękuję osobom przygotowującym każdą edycję tego programu, dziękuję rodzicom laureatów, trenerom, biegaczom uczestniczącym w Biegu Chomiczówki, naszym wspaniałym sponsorom, a przede wszystkim Wam Drodzy Sportowcy, bo bez Was tego programu po prostu by nie było - podsumował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.


 
Imię i nazwisko Klub Dyscyplina Wysokość stypendium
Filip Orlicz UKS G-8 Bielany Pływanie 2000,00
Dominika Janiszewska AZS-AWF Warszawa Pływanie 1700,00
Bartosz Piszczorowicz UKS G-8 Bielany Pływanie 1700,00
Jan Karolczak UKS G-8 Bielany Pływanie 1700,00
Weronika Gotowska UKS G-8 Bielany Pływanie 1700,00
Paweł Uryniuk UKS G-8 Bielany Pływanie 1500,00
Karol Młynarczyk  UKS G-8 Bielany Pływanie 1500,00
Anastazja Kłoczyńska UKS G-8 Bielany Taekwondo olimpijskie 1500,00
Julia Klonowska UKS G-8 Bielany Pływanie 1500,00
Jakub Sobiecki UKS G-8 Bielany Pływanie 1500,00
Julia Sereda AZS-AWF Warszawa Taekwondo olimpijskie 1000,00
Oliwia Uścimiuk UKS G-8 Bielany Pływanie 1000,00
Milena Mazurek AZS-AWF Warszawa Taekwondo olimpijskie 1000,00
Sebastian Uścimiuk UKS G-8 Bielany Taekwondo olimpijskie 1000,00
Sergiusz Jakubowski UKS G-8 Bielany Pięciobój 1000,00
Paula Markowicz UKS G-8 Bielany Pięciobój 1000,00
Szymon Sowiński UKS G-8 Bielany Taekwondo olimpijskie 1000,00
Eliza Zbrzezna UKS G-8 Bielany Taekwondo olimpijskie 1000,00
Klara Kłoczyńska UKS G-8 Bielany Taekwondo olimpijskie 1000,00
Emilia Rowińska AZS-AWF Warszawa Szermierka 1000,00
Cezary Butkiewicz UKS G-8 Bielany Pływanie 1000,00
Weronika Uścimiuk AZS-AWF Warszawa Taekwondo olimpijskie 1000,00
 Olga Grabowska UKS Kusy Warszawa Lekka atletyka 800,00
Dominik Gotowski UKS G-8 Bielany Pływanie 800,00
Filip Wardawa UKS G-8 Bielany Pływanie 800,00
Justyna Kowalkowska UKS G-8 Bielany Taekwondo olimpijskie 700,00
Filip Klis UKS G-8 Bielany Biathlon 700,00
Jan Sobiecki AZS-AWF Warszawa Taekwondo olimpijskie 600,00
Karolina Krzykwo AZS-AWF Warszawa Taekwondo olimpijskie 600,00
Rafał Słowik UKS G-8 Bielany Pływanie 600,00
Magdalena Sudak UKS G-8 Bielany Triathlon 600,00
Klaudia Dublaszewska UKS G-8 Bielany Taekwondo olimpijskie 600,00
Marek Zawadzki  UKS G-8 Bielany Pływanie 600,00
Franciszek Ziembowicz UKS G-8 Bielany Pływanie 600,00
Cezary Kosobudzki UKS G-8 Bielany Pływanie 600,00
Nikola Wrzecon AZS-AWF Warszawa Taekwondo olimpijskie 600,00

MG źródło: inf. własna