SUKCES NESTLE CUP

2016-06-08 08:12:31

Zawody Nestle Cup, to cykl imprez lekkoatletycznych, których eliminacje odbyły się w 24 miastach w Polsce. W Warszawie, na Bielanach, na stadionie AWF, rywalizowano 7 maja.

 

We wszystkich 24 zmaganiach eliminacyjnych wystartowało w sumie blisko 6,5 tys. młodych adeptów lekkiej atletyki, na co dzień trenujących w programie Lekkoatletyka dla każdego! W eliminacjach wyłoniono zawodników, którzy będą rywalizować w Finale Nestlé Cup w  Toruniu 2-3 września 2016. W Warszawie walczyło ponad 350 dzieci.

-  Przebieg zawodów został ułożony tak, aby zaakcentować ideę przewodnią naszego programu – wszechstronny rozwój młodych lekkoatletów. Dlatego też dzieci ze szkół podstawowych rywalizowały w trójboju (60m, rzut piłeczką palantową oraz konkurencja do wyboru), a gimnazjaliści w jednym z pięciu czwórbojów ukierunkowanych (sprinterskim, płotkarskim, skocznościowym, rzutowym lub wytrzymałościowym). Jest to też sprawdzian dla trenerów. Ich podstawowym zadaniem jest upowszechnianie sportu. W szkole podstawowej ma to być przede wszystkim sportowa zabawa, jednak już na etapie gimnazjum zależy nam, aby młodzież osiągała dobre wyniki  - powiedział Marian Nowakowski, Koordynator Główny szkolenia sportowego programu Lekkoatletyka dla każdego!

- Dla nas największą radością jest widzieć uśmiechnięte buzie dzieci, które ćwicząc, odkrywają kolejne konkurencje Królowej Sportu. Zależy nam na propagowaniu zdrowego stylu życia. Uważamy, że synergia ruchu i zbilansowanej diety to najlepszy sposób dbania o formę i prawidłowy rozwój dzieci. Dlatego z dumą dokładamy do programu swoją cegiełkę, doradzając, jak prawidłowo się odżywiać  - powiedziała Mariola Raudo, Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych i PR w Nestlé.

Najlepsi zawodnicy eliminacji wystartują w finale Nestlé Cup, który odbędzie się w dniach 2-3 września w Toruniu. Ta dwudniowa impreza zostanie zorganizowana w ramach obchodów 150-lecia firmy Nestlé.
 
 Program upowszechniania sportu i zdrowego trybu życia Lekkoatletyka dla każdego! realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki od września 2014 roku. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz wsparciu sponsorów (Nestlé Polska i PKN Orlen) oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego wszystkie zajęcia
w programie są bezpłatne.
 
Informacja prasowa