UKS G-8 BIELANY CZWARTYM KLUBEM TAEKWONDO W POLSCE

2018-05-06 13:29:41

XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych UKS G-8 Bielany kończy z dorobkiem aż ośmiu medali plasując się jako klub na czwartym miejscu w Polsce.


 
Z zakwalifikowanych do zmagań w XXIV OOM 11 zawodników naszego klubu do rywalizacji stanęło 10, sparingowa kontuzja ręki nie pozwoliła niestety Natalii Roszczyk na start.
W reprezentacji UKS G-8 znaleźli się zarówno doświadczeni 14 latkowie jak i debiutujący w zmaganiach ogólnopolskich o dwa lata młodsi koledzy i koleżanki. Wszyscy wykazali się wzorową postawą i w gronie 180 rówieśników zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Każdy z nich dał z siebie wszystko, w każdej konkurencji rywalizując z najlepszymi w Polsce juniorami młodszymi trenującymi Taekwondo olimpijskie. Praca trenerów Tomasza Pielaka, Konrada Rajdy i Macieja Kaczorowskiego z dzieciakami przyniosła spodziewane efekty. Dobre przygotowanie oraz realizacja cząstkowych założeń taktycznych przekazanych przez trenerów zaowocowały aż 75 punktami zdobytymi do klasyfikacji generalnej i każdy zawodnik G-8 miał w tym swój osobisty wkład.
 
Na podium XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo olimpijskim stanęli:
 
Justyna Kowalkowska: złoto – walki i złoto – konkurencja sprawnościowa
Dominik Papierowski: złoto – walki i srebro – konkurencja sprawnościowa
Mateusz Świderski: srebro - walki 
Iga Byczek Iga: brąz- walki
Amelia Wojtala: brąz – walki
Natalia Kotlewska: brąz – walki
 
Warto dodać, że Justyna Kowalkowska za osiągniecia sportowe w tym sezonie (pierwsza w ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego) została wybrana do odczytania ślubowania XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 
Długi majowy weekend był dla całego środowiska taekwondo na Bielanach zasłużonym czasem odpoczynku.
 
MS / fot: MS