ZŁOTO MURASZEWSKIEJ, SREBRO KOWALUKA

2017-07-18 17:34:34

Lekkoatletka AZS-AWF Warszawa - Dominika Muraszewska, wraz z koleżankami wywalczyła złoty medal w sztafecie 4 x 400 metrów podczas ME do lat 23 w lekkiej altetyce. Medal dla Bielan dołożył również w sztafecie Dariusz Kowaluk. Zmagania toczono w Bydgoszczy.


Wysoką formę podczas zawodów w Bydgoszczy Dominika Muraszewska zasygnalizowała już w konkurencji indywidualnej,w której zdobyła szóste miejsce, posiadając dziesiąty wynik. Zawodniczka bielańskiego klubu na zawodach w Bydgoszczy podiła również rekord życiowy (52.88), co skomentowała poniżej.

.

Swoją wypowiedź Muraszewska zakończyła stwierdzeniem, że drużyna powalczy o złoto i tak też się stało. Pomimo nacisku Brytyjek, Ukrainek i Niemek biało-czerwone sięgnęły po medal z najcenniejszego kruszcu, a końcówkę można obejrzeć tutaj. Wraz z Dominiką Muraszewską po złoto sięgnęły Adrianna Janowicz, Mariola Karas i Aleksandra Gaworska. 

Dariusz Kowaluk wraz z kolegami wywalczył bardzo cenne srebro w sztafecie. Bieg można śledzić na antenie TVP Sport - tutaj. - Mamy to! - skomentował krótko nie kryjąc radości na swoim fanpage zawodnik.

MG źródło: inf. własna / fot: Dominika Muraszewska fanpage