25 RAZ ZAGRANO DLA NIEPODLEGŁEJ

2020-11-12 13:57:44

Już po raz 25. młodzi szachiści upamiętnili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas turnieju, rozegranego w siedzibie TKKF Chomiczówka. Pomimo pandemii, zawody dotowane przez Urząd Dzielnicy Bielany, cieszyły się sporym zaineresowaniem.- Dziękuję wszystkim, którzy pomimo tych specyficznych warunków pojawili się na dzisiejszych zawodach. Zarówno zawodnikom, jak i rodzicom – witał zgromadzonych uczestników Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który otworzył zawody wraz z radnym z Chomiczówki  - Marcinem Włodarczykiem. Podczas otwarcia młodzi szachiści mieli okazję posłuchać kilku informacji na temat niepodległości Polski i rocznicy, z okazji której organizowano zawody.

Tradycyjnie rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie do lat 8 zwyciężył Miłosz Boncela, który odniósł sześć zwycięstw. W połączonej rywalizacji 10 i 12-latków nie było niespodzianek i tryumfował dobrze znany z bielańskich zawodów Adam Nawalaniec.

W najstarszej grupie do lat 16 zwyciężył Ryszard Ćwiek.

Zawody rozegrane zgodnie z reżimem sanitarnym, poprzedzono pomiarami temperatur uczestników. Zachowano odpowiednie odstępy między grającymi, a rodzice przebywali poza salą gier.
 
Red