BIELAŃSCY TRENERZY NA TOPIE

2017-01-22 22:36:05

Bardzo dobrze wypadli w plebiscycie portalu Megatiming.pl trenerzy pływania z Bielan. Drugie miejsce zajął Paweł Słomiński, trzeci jego imiennik - Paweł Wołkow.


Było pewne, że dzielnica, w której wyśmienitych pływatków nie brakuje, nie ma ich znikąd i w plebiscycie Megatiming.pl szkoleniowcy z naszej dzielnicy będą wysoko. Tak właśnie się stało i Paweł Słomiński oraz Paweł Wołkow zostali docenieni przez ekspertów, którzy docenili trenerów z Warszawy. Oto jak wybory uzasadnił portal Megatiming.pl.

2. miejsce: Paweł Słomiński - 27 pkt

Trener AZS AWF Warszawa w 2016 roku kontynuował swoją współpracę z Radosławem Kawęckim, doprowadzając głogowianina do kolejnych wielkich sukcesów międzynarodowych. Najlepszy polski grzbiecista stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy na długim basenie w Londynie i po raz trzeci z rzędu sięgnął po złoto czempionatu globu na krótkim basenie na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Z kolei na krajowym podwórku nie miał sobie równych między innymi w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix.

3. miejsce: Paweł Wołkow - 24 pkt

Szkoleniowiec G-8 Bielany Warszawa odpowiada za świetne wyniki jednej z najmocniejszych juniorskich drużyn w Polsce. W trakcie ubiegłego roku odniósł ze swoimi podopiecznymi mnóstwo sukcesów na krajowych i zagranicznych pływalniach. Kacpra Stokowskiego doprowadził do poziomu rekordzisty świata i mistrza Europy juniorów. Był oddelegowany przez Polski Związek Pływacki do uczestnictwa w sztabie szkoleniowym polskiej kadry na czempionat Starego Kontynentu w Hodmezovasarhely oraz wielomecz w Sofii.

MG źródło: megatiming.pl