BIELAŃSKA CZASÓWKA JUŻ 22 WRZEŚNIA

2018-09-13 13:29:38

22 września będzie dla Bielan kolejnym dniem sportowej rywalizacji, organizowanej dzięki Dzielnicy Bielany. Sportowców i kibiców czekają bardzo ciekawe, bo rzadko widywane emocje, związane z wyścigiem kolarskim. Fani jednośladów zmierzą się w Bielańskiej Czasówce.


Trasa debiutującego na Bielanach wyścigu została poprowadzona przez nadwiślańskie ścieżki rowerowe. Start odbywa się przed Centrum Olimpijskim – na zamkniętej ścieżce rowerowej w kierunku północnym - ul. Wybrzeże Gdyńskie. Tu też zlokalizowane zostanie biuro zawodów. Meta ustawiona zostanie na ścieżce rowerowej – w jej najwyższym punkcie, 50 metrów przed ul. Marymoncką na węźle Mostu Marii Skłodowskiej-Curie, przy przystanku autobusowym po południowej stronie wiaduktu. Dekoracja zawodników odbędzie się na „Serkach Bielańskich” w Warszawie, u zbiegu ulic Marymonckiej, Kasprowicza i Żeromskiego – okolice stacji M1 „Słodowiec”.

Rywalizacja będzie rozgrywana w dwóch grupach wyścigowych - na rowerach szosowych i do jazdy indywidualnej na czas oraz  na dowolnym rowerze (wyklucza się rowery poziome, z ostrym kołem i inne modyfikacje, w sprawach spornych decyduje sędzia PZKol na starcie wyścigu). W obu grupach wyścigowych start w kolejności odwrotnej do zgłoszeń kolejno kategoriami. Obie grupy podzielone są na odpowiednie grupy wiekowe. Co warte zaznaczenia trasa została przygotowana w taki sposób, że niweluje ona różnicę między rowerami szosowymi, a tymi do jazdy indywidualnej na czas.

– 22 września ŻTC BIKE RACE będzie po raz pierwszy w historii obecne w stolicy. BIELAŃSKA CZASÓWKA to nasz propozycja dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Nasze starania zostały docenione przez Polski Związek Kolarski, rywalizacja na Bielanach została włączona do ogólnopolskiego kalendarza Komisji Masters PZKol w ramach challengu. Tym samym BIELAŃSKA CZASÓWKA jest wyścigiem punktowanym. Zapraszamy wszystkich do ścigania w Warszawie – mówi dyrektor wyścigu Wojciech Pawelec.

- To kolarski debiut jeśli chodzi o organizowane ze środków Dzielnicy Bielany imprezy. Jestem bardzo ciekaw jak wypadnie. Liczę na emocję i na to, że czasówka przyjmie się na Bielanach. Widzę jak dużo osób uprawia sporty rowerowe na coraz bardziej wyczynowym poziomie i sądzę, że zarówno zawodników, jak i kibiców, czekają bardzo duże emocje. To niełatwa do zorganizowania impreza, dlatego życzę powodzenia organizatorom z ŻTC Bike Race, a wszystkich kibiców zapraszam na start. Uzgodniliśmy także, że start dla osób zameldowanych na Bielanach jest w promocyjnej cenie, dlatego warto skorzystać i być może zadebiutować na kolarskiej trasie - zachęca do udziału w imprezie zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl w zakładce INNE WYŚCIGI – BIELAŃSKA CZASÓWKA.

Projekt jest współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

PP / MG / źródło: inf. własna