BIELAŃSKIE MEDALE WARSAW CUP 2017

2017-09-19 19:24:11

Za nami prestiżowy turniej Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim, organizowany przez KS Tebek Bielany. Zmagania na terenie Hali Torwar okazały się sukcesem. Tradycyjnie nie zabrakło mocnych bielańskich akcentów i medali - głównie zawodniczek z AZS-AWF Warszawa.


 
W zmaganiach kadetów z dobrej strony zaprezentował się Jan Sobiecki z AZS-AWF Warszawa, który wywalczył brązowy medal w kategorii 61 kilogramów. W zmaganiach 55-kilogramów kadetek równych sobie nie miała Justyna Kowalkowska z UKS G-8 Bielany, pokonując jedenaście rywalek.

Z bardzo dobrej strony w zmaganiach seniorek do 62 kilogramów zaprezentowała się druga Milena Mazurek z AZS-AWF Warszawa. W jej kategorii o złoto walczyło 19 zawodniczek. Trzecia w kategorii 73 kilogramów była jej klubowa koleżanka - Aleksandra Krzemieniecka. W tej kategorii walczyło 12 taekwondzistek. Polka minimalnie w półfinałowej walce 4:5 uległa Rosjance Anastasii Gurskaia, podkreślając satysfakcję ze zdobytych punktów i przetarcia przed kolejnymi zawodami - tym razem w Maroku.Nie zawiodła również kolejna reprezentantka Akademików - Patrycja Adamkiewicz. Również ona wywalczyła brąz w kategorii 57 kilogramów, w której swoje walki toczyło aż 27 zawodniczek.

Poza medalowymi miejscami, bielańskie taekwondo odnotowało kilka piątych miejsc. W zmaganiach juniorów, choć bez medali młodzież z naszej dzielnicy również stoczyła kilka udanych walk.

Turniej Warsaw Cup jest uznawany za święto polskiego taekwondo olimpijskiego. Zawodami Pucharu Świata interesują się nawet największe polskie media. Relację z zawodów w Hali Torwar przeprowadził między innymi TVN 24, rozmawiając z jednym z ojców turnieju i bielańskiego taekwondo - Tomaszem Pyciarzem.

W zawodach uczestniczyło 957 zawodników z 39 państw, w tym 120 Polek i Polaków.

MG / fot: Sylwia Czerwonka / oficjalny Fanpage Aleksandry Krzemienieckiej