BRĄZ OLEKSIEJA ŁYSENKO NA WĘGRZECH

2018-11-10 18:24:07

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Oleksiej Łysenko, podczas ME do lat 23 w judo, jakie rozegrano w węgierskiej miejscowości Gyor. Reprezentant Polski i zawodnik AZS-AWF Warszawa wywalczył brązowy medal.Zawodnik biało-czerwonych, rywalizujący w kategorii - 100 kilogramów na Węgrzech zaprezentował się z jak najlepszej strony. W swojej pierwszej walce pokonał zawodnika gospodarzy - Zsombora Veg, wygrywając przez ippon już w 37 sekundzie konfrontacji.

W kolejnym pojedynku zawodnik bielańskiego klubu po niespełna trzech minutach cieszył się z wygranej nad Włochem - Davide Pozzim. Niespełna pięć minut Łysenko potrzebował, aby pokonać w kolejnym pojedynku Białorusina - Mikitę Sviryda. W walce o finał Polak uległ Niemcowi - Domenikowi Schoenefeldtowi.

W repasażach znów reprezentant AZS-AWF Warszawa cieszył siebie i swoich kibiców wygraną nad Otto Imalą ze Szwajcarii, która przypieczętowała jego brązowy medal Mistrzostw Europy w judo do lat 23.
Pochodzący z Ukrainy reprezentant naszego kraju urodził się w Zaporożu i od przeszło trzech lat trenuje w kraju . Polak trenuje pod okiem Wojciecha Borowiaka, studiuję natomiast na drugim roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

MG / fot: eju.net