CZTERY MEDALE KARATEKÓW NA MP

2018-11-04 20:56:20

Jeden złoty i trzy brązowe medale w koronnej otwartej kategorii wagowej to dorobek reprezentacji Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate w Mistrzostwach Polski, rozegranych w Tarnowskich Górach.W zawodach udział wzięło 240 zawodników z ponad 80 klubów. W konkurencji kumite seniorów mogliśmy zobaczyć najlepszych zawodników i zawodniczki w Polsce. Wśród nich było reprezentantów BKKK: Maciej Mazur, Marek Odzeniak, Mateusz Kaptur, Tomasz Bodzioch, Mateusz Dyniewicz oraz zaprzyjaźniona i trenująca z klubem Monika Zielińska.

- To był bardzo dobry start naszych zawodników i sukces Macieja, który pewnie wygrywał 3 pojedynki by stanąć do walki finałowej z reprezentantem gospodarzy Markiem Wolnym. W pierwszej fazie finał był bardzo wyrównany, Marek skutecznie skracał dystans nie dając Maćkowi możliwości ataku. Jednak Maciek rozszyfrował przeciwnika wypracował dystans silnym kopnięciem na udo a następnie ciosem i kopnięciem kolanem zakończył pojedynek przed czasem - zrelacjonował Mariusz Mazur - Prezes Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate.

Bardzo dobrze spisali się Marek Odzeniak i Materusz Kaptur zdobywając brązowe medale. Zarówno Tomasz Bodzioch jak i Marek Odzeniak w drodze do finału przegrali z Markiem Wolnym, w pojedynku o wejście do finału Maciek i Mateusz stoczyli bratobójcza walkę. Wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony.

Po wyrównanym pojedynku o wejście do strefy medalowej z Wiktorem Kolaja z Zamościa nieznacznie przegrał Mateusz Dyniewicz.

Nasza jedyna zawodniczka Monika Zielińska wywalczyła 3 miejsce po bardzo dobrej pierwszej rundzie i sporej przewadze w rundzie drugiej uległa w końcówce bardziej doświadczonej Agacie Winiarskiej.

To bardzo udany występ naszych zawodników BKKK.

MM / fot: materiały klubu