DWA ZŁOTE MEDALE W TORUNIU

2016-03-06 19:50:47

Zakończyły się lekkoatletyczne HMP w Toruniu. Dorobek Akademików to dwa złote i aż pięć brązowych medali w imprezie. Na najwyższym stopniu podium w siedmioboju stanął Michał Krawczyk, skutecznie atakując złoty medal z czwartego miejsca zajmowanego, po czterech konkurencjach. Złoto wywalczył także Jakub Bałdyka w biegu na 800 metrów.

Justyna Śmietnaka, która w skoku o tyczce zajęła czwarte miejsce, została wyprzedzona przez niesklasyfikowaną w MP Czeszkę, również zdobywając brąz. Weteran AZS-AWF Warszawa - Tomasz Majewski w pchnięciu kulą uzyskał odległość 20.33. Gdyby jego wynik wyniósł 20.38, wówczas zdobyłby złoto. Dzień wcześniej podczas mityngu w Jabloncu (Czechy), to Tomasz Majewski z wynikiem 20.40 wyprzedził srebrnego medalistę - Konrada Bukowieckiego. Złoto, z takim samym wynikiem jak Bukowiecki (20.37 - przyp. red), zdobył dzięki ostatniemu rzutowi Rafał Kownatke.

Podczas mistrzostw odbyła się miła ceremonia dla AZS-AWF Warszawa. Trener Janusz Wąsowski odebrał w imieniu klubu puchar za zwycięstwo w klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski 2015 dla stołecznych akademików, polegającej na zliczeniu wszystkich startów zawodniczek i zawodników na imprezach krajowych i międzynarodowych. Po zwycięstwie w 2010 AZS-AWF Warszawa powrócił na tron, zdobywając swój jubileuszowy, dziesiąty tytuł.