HUTNIK WARSZAWA RUSZA Z SEKCJĄ TEQBALL

2019-08-30 11:19:38

Kolejna sekcja sportowa Hutnika Warszawa stała się faktem. Bielański klub uruchamia sekcję teqball, stanowiącego połączenie piłki nożnej i ping-ponga. Barwy pomarańczowo-czarne przywdzieją najlepsi przedstawiciele tej dyscypliny w Polsce, w tym medalista mistrzostw świata!

 

Duma Bielan nie przestaje zadziwiać swoich kibiców. Do grona dyscyplin uprawianych w Hutniku dołączył wywodzący się z Węgier i zyskujący popularność na całym świecie teqball.
 
Czym jest teqball?
 
Teqball to popularna „siatkonoga” uprawiana na zakrzywionym stole podobnym do tego od ping-ponga. Mecze rozgrywane są w grze pojedynczej i deblowej do dwóch wygranych setów do 20 punktów. Podobnie jak w siatkówce, liczba odbić nie może przekroczyć trzech, a dodatkowo nie można odbić dwa razy z rzędu piłki tą samą częścią ciała. Fenomen tej dyscypliny polega na tym, że może ją uprawiać  każdy - zarówno amator, jak i profesjonalny zawodnik piłki nożnej, chcący poprawić swoją technikę i czucie piłki. – Dziś każdy klub z angielskiej Premier League posiada taki stół, traktując teqball jako uzupełnienie klasycznego treningu na pełnowymiarowym boisku. Reprezentacja Brazylii zabrała na mundial do Rosji osiem stołów – opowiada Patryk Kamiński, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie, kapitan drużyny Hutnika Warszawa, który swoją przygodę z tym sportem zaczynał jako forma rehabilitacji po kontuzji odniesionej na dużym boisku.
 
Dotychczas dwukrotnie odbyły się mistrzostwa świata w teqball. W zeszłym roku w grze singlowej na najniższym stopniu podium stanął Adrian Duszak, który również trafi do Hutnika. Razem z Patrykiem Kamińskim stanowią najlepszą polską parę. W zeszłym roku na międzynarodowych zawodach Warsaw Cup, gdzie startowała światowa czołówka, zajęli doskonałe drugie miejsce, przegrywając w finale z faworyzowanymi Węgrami.
 
Pierwszy warszawski klub teqball
 
Hutnik Warszawa będzie jednym z pierwszych klubów w Polsce i premierowym w stolicy, uprawiającym teqball. Serce tej dyscypliny bije w Podkowie Leśnej, gdzie prężnie działa Podkowa Teqball Club. Poza wspomnianymi wyżej Patrykiem Kamińskim i Adrianem Duszakiem, w barwach Hutnika Warszawa występować będą: Piotr Cygan, Grzegorz Staśkiewicz i Konrad Nowicki. Plany dotyczące sekcji są bardzo ambitne. – Chcemy rozwijać sekcję, pozyskiwać do klubu młodszych adeptów teqball, którzy treningi w barwach Hutnika potraktują jako sposób na zdrową, sportową rywalizację oraz szlifowanie swojej techniki. Wkrótce odbędą się kolejne krajowe mistrzostwa, na których – już jako zawodnicy „Dumy Bielan”, powalczymy o medale indywidualnie oraz w grze deblowej. Motywacja jest podwójna. Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj na światowym czempionacie – dodaje Patryk Kamiński.
 
Więcej informacji o Hutniku Warszawa dostępnych jest na oficjalnej stronie klubu: www.hutnikwarszawa.pl.
 
Więcej informacji o teqball znajduje się na oficjalnym fan page’u Teqball Poland: https://www.facebook.com/teqball.poland/
 
Red  / inf. prasowa