JAROSŁAW ŚWIDERSKI WICEMISTRZEM ŚWIATA

2017-08-26 23:18:49

Reprezentacja Polski seniorów w pięcioboju nowoczesnym drugą drużyną świata podczas Mistrzostw Świata, odbywających się w Kairze. W składzie biało-czerwonych wystąpił zawodnik UKS G-8 Bielany - Jarosław Świderski.Biało-czerwoni podczas zawodów w Kairze ulegli jedynie gospodarzom - zespołowi Egiptu, z którymi w ostatecznym rozrachunku przegrali jedynie o siedem sekund. Na trzecim miejscu uplasowali się Koreańczycy. Indywidualnie najlepiej spisał się właśnie zawodnik UKS G-8 Bielany - Jarosław Świderski. Poza bielańskim zawodnikiem w zespole biało-czerwonych wystąpili Sebastian Stasiak z warszawskiego Żoliborza iSzymon Staśkiewicz trenujący w Drzonkowie.

Warto dodać, że Jarosław Świderski to osoba bardzo ściśle związana z Bielanami. Uczęszczał do Gimnazjum numer 78 w Warszawie, następnie ukończył LIX LO im. Janusza Kusocińskiego oraz UKSW. Cała edukacja naszego wicemistrza świata związana była z naszą Dzielnicą.

Nie znamy póki co większej liczby szczegółów dotyczących imprezy ponieważ... na oficjalnej stronie pięciobojowego mundialu nie ma jeszcze wyników.

MG źródło: pentathlon.org.pl / inf. własna / fot: Facebook Jarosława Świderskiego - na zdjęciu pierwszy z prawej