KACPER STOKOWSKI Z REKORDEM ŚWIATA

2016-12-18 09:38:28

? Kacper Stokowski z UKS G-8 Bielany poprawił rekord świata w swojej kategorii wiekowej, podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Olsztynie. To najważniejsze, ale nie jedyne wydarzenie z udziałem bielańskich pływaków rywalizujących w olsztyńskich zawodach.



Wyniki pierwszego dnia zmagań, które były również udane dla naszych zawodniczek i zawodników znajdziecie tutaj. Drugi i trzeci dzień były jeszcze lepsze, szczególnie dla UKS G-8 Bielany. AZS-AWF po złocie Radosława Kawęckiego, dokładał do dorobku brązowe medale.  

- Geodeta mierzy basen w Olsztynie. Wiecie co się stało? My już tak! Kacper Stokowski poprawił swój wczorajszy rekord świata na 100 m grzbietem! Trwają procedury zatwierdzajace. Nowy rekordowy czas to 0:50,53 - napisała Sylwia Czerwonka z UKS G-8 Bielany, o występach Kacpra, który pokazuje w Olsztynie wyśmienitą formę.

Po trzech dniach zmagań AZS-AWF Warszawa plasuje się na dwunastym miejscu w klasyfkacji medalowej, a dwie pozycje niżej znajduje się UKS G-8 Bielany. Dwukrotnie rekord świata na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym poprawił Kacper Stokowski. Akademicy mają na swoim koncie złoto Radosława Kawęckiego i pięć brązowych krążków. UKS G-8 Bielany zgromadził dorobek 3 srebrnych i 2 brązowych medali.

Ponieważ system wyników portalu Megatiming uległ zawieszeniu, dokładne miejsca naszych zawodników podamy w najbliższym czasie. Warto jednak zaznaczyć, że medale dla UKS G-8 Bielany zdobywała sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym w składzie  Kacper Stokowski, Tomasz Dobrzyński, Cezary Butkiewicz, Bartosz Piszczorowicz (film tutaj) . Brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym dołożył Bartosz Piszczorowicz (film tutaj). Srebrny medal wywalczyła sztafeta w składzie 4 x 100 metrów stylem zmiennym w składzie Kacper Stokowski, Jakub Kaminiarz, Tomasz Dobrzyński, Bartosz Piszczorowicz (film tutaj). 

MG źródło: Fanpage UKS G-8 Bielany