MEDALOWE WYSTĘPY W SUSZU

2019-06-28 20:45:46

Sukcesami UKS G-8 Bielany zakończyły się zawody Susz Triathlon, będące jednocześnie zmaganiami rangi Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim. Na Bielany ekipa UKS G-8 wróciła z dwoma cennymi medalami


Poza rywalizacją triathlonową młodsze grupy startowały również w aquathlonie, czyli połączeniu pływania i biegu. Dziesiąty był Janek Chmielewski, jedenasty Franek Chmielewski. Sklasyfikowano 44 zawodników.

Na dystansie 800 metrów pływania, 20 kilometrów roweru i 5 kilometrów biegu wyśmienicie poradziła sobie Magdalena Sudak. Zawodniczka UKS G-8 Bielany była trzecia, a warto dodać, że były to zmagania w kategorii open. Medal Magdalena przypieczętowała w konkurencji biegowej, w której okazała się lepsza od Pauliny Klimas z Katowic. Po rowerze to rywalka była minimalnie szybsza.

Piąta była młodsza siostra Magdaleny - Zuzanna Sudak. Zwyciężyła Alicja Ulatowska z Częstochowy.

W rozegranych na zakończenie zmagań w Suszu triathlonowych sztafetach miksów, bielański klub zdobył kolejny medal. Tym razem srebrny. Sztafeta w składzie z siostrami Sudak, Kubą Kowalskim i Danielem Juszkowcem dała się pokonać jedynie zespołowi AZS-AWF Katowice.

MG / fot: Fanpage UKS G-8 Bielany triathlon