NAJLEPSI SPORTOWCY WARSZAWY 2018 WYŁONIENI

2019-02-27 09:07:17

Za nami coroczny, prestiżowy plebiscyt na najlepszych sportowców Warszawy 2018 roku. Tradycyjnie nie zabrakło z nim silnych bielańskich akcentów. Decyzją kapituły konkursowej trzecie miejsce w plebiscycie zajęła Agnieszka Kobus Zawojska. Z AZS-AWF Warszawa pochodzi również najlepszy trener i nadzieja olimpijska natomiast z IKS AWF Warszawa najlepszy sportowiec niepełnosprawny.


O kolejności w kategorii najlepszych sportowców decydowała kapituła. W jej skład wchodzą: Tomasz Majewski jako przewodniczący oraz Dorota Idzi, Robert Korzeniowski, Erwina Ryś-Ferens, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Ryszard Szurkowski i Andrzej Supron.

Najbardziej prestiżowa kategoria, dla najlepszego sportowca 2018 roku powędrowała – można powoli powiedzieć, że tradycyjnie – do Anity Włodarczyk. Bielany ucieszyła informacja, że na podium znalazła się trenująca w AZS-AWF Warszawa wioślarka – Agnieszka Kobus-Zawojska, dla której był to sezon szalenie udany i przypieczętowany mistrzostwem świata w czwórce. Poza Agnieszką Kobus-Zawojską w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla trzech pozycji z bielańskiego AZS-AWF Warszawa.

Kolejność plebiscytu:
1. Anita Włodarczyk – rzut młotem – Skra Warszawa
2. Zofia Noceti-Klepacka – windsurfing – Legia Warszawa
3. Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarstwo – AZS AWF Warszawa
4. Aleksandra Mierzejewska – podnoszenie ciężarów – Legia Warszawa
5. Radosław Kawęcki – pływanie – AZS AWF Warszawa
6. Bartosz Kwolek – siatkówka – ONICO Warszawa
7. Joanna Dorociak (WTW) i Weronika Deresz (niezrzeszona, PZTW) – wioślarstwo
8. Szymon Pośnik, Dominik Czaja, Maciej Zawojski – wioślarstwo – AZS AWF Warszawa
9. Iga Świątek – tenis – Legia Warszawa
10. Patrycja Adamkiewicz – taekwondo olimpijskie – AZS AWF Warszawa

To nie koniec dobrych informacji dla Bielan. Najlepszym trenerem Warszawy został wybrany Adam Skwarski – ojciec sukcesu sekcji wioślarskiej AZS-AWF Warszawa. W kategorii nadzieja olimpijska nadawanej z inicjatywy firmy Veolia, została taekwondzistka – Julia Sereda – także reprezentująca barwy Akademików z Bielan.

Tradycyjnie błysnęli sportowcy IKS AWF Warszawa. Nagrodę dla najlepszego sportowca odebrał Adrian Castro – przedstawiciel szermierki. Trzecie miejsce zajął Wojciech Makowski – pływak, przez większość minionego roku w barwach IKS AWF Warszawa, od grudnia UKS G-8 Bielany.

Dodatkowo Agnieszka Kobus-Zawojska obok Julii Chmielewskiej (pływanie) uhonorowana została nagrodą przyznawaną z inicjatywy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.: Woda bez barier.

Red / fot: profil Facebook Niepełnosprawni - pełnosprawni w sporcie