ODLICZANIE DO BIEGU CHOMICZÓWKI

2016-12-07 15:44:44

Największa impreza biegowa na terenie Bielan już za nieco ponad miesiąc. Ponad 2000 biegaczek i biegaczy weźmie udział w największym zimowym biegu na terenie Warszawy. Zapisy na imprezę zaplanowaną na 15 stycznia, ruszają już 20 grudnia.

Bieg Chomiczówki i Bieg o Puchar Bielan to imprezy z długimi tradycjami. Rywalizacja z Biegu Chomiczówki, którego dystans to trzy pętle po 5 kilometrów między blokami na terenie osiedla Chomiczówka, będzie toczona już po raz trzydziesty czwarty. Po raz dwunasty na jednej, pięciokilometrowej pętli, spotkają się biegacze w Biegu o Puchar Bielan.Zapisy na bieg, prowadzone przez stronę Data Sport, ruszają już 20 grudnia. Należy się spieszyć, bo zawody cieszą się sporą popularnością i pomimo, że pozornie miejsc jest dużo, zwykle miejsca kończą się bardzo szybko i potem biegacze narażeni są na nerwy i stres związany z tym, czy uda im się wziąć udział w biegu.

Co przygotowali organizatorzy? Poza biegiem na atestowanej trasie, z profesjonalnym pomiarem czasu, istnieje możliwość wykupienia trzech rodzajów pakietów. Podstawowy w cenie 30 złotych, uprawnia do wzięcia udziału w biegu, pomiaru czasu, medalu po ukończeniu zawodów, skorzystania z posiłku regeneracyjnego oraz jest szansą na wygranie cennych nagród w losowaniu, które odbędzie się na zakończeniu imprezy, w Zespole Szkół numer 124 przy ulicy Conrada 6.W cenie 40 złotych do wymienionych atrakcji dojdzie jeszcze koszulka techniczna biegu, natomiast za 50 złotych wszyscy, którzy zdecydują się na taki pakiet, otrzymają dodatkowo rękawy ochronne, przydatne podczas biegania w niewysokich temperaturach, które w styczniu w Polsce są czymś całkowicie normalnym.

Jeśli zostaną wolne miejsca, będzie istniała możliwość dopisania się do listy uczestników w biurze zawodów, 13, 14 i w dniu biegu – 15 stycznia. Będzie to koszt 60 złotych. Wszystkie szczegóły, łącznie z godzinami otwarcia biura zawodów przy ulicy Pabla Nerudy 1, można znaleźć w regulaminie biegu, dostępnym tutaj

Warto dodać, że fundusze z wpisowego na bieg, poza opłaceniem kosztów organizacji tak dużej imprezy, przeznaczane są na stypendia dla młodych bielańskich sportowców, który po raz kolejny odbiorą je w Urzędzie Dzielnicy Bielany, wiosną 2017 roku.

Organizatorzy z Urzędu Dzielnicy Bielany oraz TKKF Chomiczówka szykują sporo atrakcji, o których nie możemy jeszcze pisać. Nowości, o których wiemy, to podział startujących w Biegu Chomiczówki na strefy, ze względu na planowany do uzyskania czas (do czasu 1:10:00, w przedziale 1:10:00 – 1:24:00 oraz powyżej 1:24:00 – przyp. red.). Grupy te wystartują w odstępach czasowych, ale bez obaw – na mecie liczy się czas netto. Ma to zwiększyć komfort biegnących. Pojawią się też bielańscy biegacze, głównie z grupy Naprzód Młociny, którzy podyktują tempo na poszczególne czasy, co ułatwi zadanie wszystkim, pragnącym poprawiać swoje rekordy życiowe oraz realizować założenia treningowe. Szczegółowe rozmowy na temat dyktowanego tempa na poszczególne wyniki trwają.

Wszystkimi nowościami i atrakcjami uczestnicy będą mile zaskoczeni. Szczególnie na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. To gwarantuje, że najlepsze czasy na trasie mogą naprawdę zrobić wrażenie, bo tradycyjnie na Bieg szykują się czołowi krajowi biegacze, przyzwyczajeni już do jego atmosfery, prestiżu oraz … nie oszukujmy się – nagród. Poza nagrodami dla zwycięzców, przewidziano także statuetki w kategoriach wiekowych, klasyfikacje drużynową Biegu Chomiczówki oraz loterię z cennymi nagrodami, dla wszystkich uczestników imprezy.- Liczę na to, że w połowie stycznia przeżyjemy kolejne niezapomniane zawody. Szykuje się wspaniały bieg. Zarówno dla początkujących, którzy szykują się jedynie na dystans pięciu kilometrów, nieco bardziej zaawansowanych biegaczy startujących w Biegu Chomiczówki oraz kolekcjonerów medali, planujących start w obu biegach i zgarnięcie dwóch krążków. Jedno jest pewne. Atmosfera będzie bardzo gorąca niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury, a po biegu wszyscy mogą liczyć na pyszną grochówkę, z której nasz bieg słynie – zachęca do udziału zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk.

W poprzedniej edycji w Biegu Chomiczówki wśród mężczyzn zwyciężył Błażej Brzeziński ze Śląska Wrocław, który trasę pokonał w 46 minut i 15 sekund, natomiast wśród kobiet Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin, której przebiegnięcie 15 kilometrów zajęło 51 minut i 58 sekund.

W zmaganiach Biegu o Puchar Bielan Arkadiusz Gardzielewski ze Śląska Wrocław uzyskał czas 14:49, natomiast w zmaganiach kobiet Ewa Jagielska z Omegi Kleszczów pokonała trasę w 17 minut i 15 sekund. 

MG źródło: inf. własna / materiały graficzne i zdjęcie - Bieg Chomiczówki