PIOTR PAZIŃSKI PRZED STARTEM W RIO

2016-08-16 18:14:32

Olimpijski turniej taekwondo zostanie rozegrany w Rio w dniach 17-20 sierpnia, Piotr Paziński walczący w kategorii do 80 kg o olimpijskie laury będzie walczył 19 sierpnia.

Przypomnijmy, że w każdej z czterech kategorii wagowych wśród mężczyzn i wśród kobiet na olimpijskich matach spotyka się szesnastu zawodników. Ci zawodnicy to elita taekwondo bo tylko tacy są w stanie zagwarantować udział w Igrzyskach olimpijskich zajmując czołowe miejsca w rankingu światowym lub zdobywając kwalifikację w turniejach kontynentalnych - tak jak Paziński.

Wysoką gotowość Piotr potwierdza w wywiadzie dla portalu 5kółek.pl j „...jestem gotowy na wszystkich”. Ta gotowość to efekt świetnej formy, Piotr w tym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy i właciwie z każdego turnieju Pucharu Świata wracał z medalem jak choćby ze srebrem z Greece Open, które było ostatnim startem przed Igrzyskami.

Ostatni miesiąc przygotowań Piotr Paziński intensywnie trenował pod okiem trenera Tomasza Pyciarza najpierw na obozie w COS OPO Zakopane, gdzie ciężkie treningi na sali przeplatane były wyjściami w Tatry co jest ważnym elementem przygotowania kondycyjnego. Następnym etapem było tygodniowe zgrupowanie w Manchesterze, które dało możliwość ćwiczenia z najlepszymi zawodnikami z Wielkiej Brytanii. Kolejnym etapem było zgrupowanie w COS OPO Wałcz. Ostatnie dni przed wyjazdem spędzone w Warszawie to szlifowanie różnych wariantów taktycznych wraz ekipą sparingową, a 9 sierpnia uroczyste zaprzysiężenie w Polskim Komitecie Olimpijskim i zaraz po nim podróż do Rio de Janeiro. Kilkudniowa aklimatyzacja do "tropikalnej zimy" panującej w Rio to czas na "naładowanie akumulatorów” i przygotowanie się z trenerem Tomaszem Pyciarzem do tego najważniejszego dnia.

Polska reprezentacja taekwondo olimpijskiego na Igrzyskach w Rio de Janeiro to:
Artur Chmielarz - Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego (kierownik ekipy)
Piotr Paziński - AZS AWF Warszawa kat. -80 kg
Tomasz Pyciarz - trener 
Karol Robak - AZS OŚ Poznań kat -68 kg
Waldemar Łakomy - trener
Piotr Paziński walczy 19 sierpnia a dzień wcześniej Karol Robak.

Marcin Sadowski