PŁYWACY Z UKS G-8 BIELANY NAJLEPSI W POLSCE!

2020-05-28 09:55:43

Polski Związek Pływacki ogłosił punktację klubów w kraju, za rywalizacje w oficjalnych zawodach, rozgrywanych w 2019 roku. Okazała się ona szczęśliwa dla najlepszego UKS w kraju - UKS G-8 Bielany. Pływacy z Bielan okazali się najlepszym w kraju klubem pływania. Na wysokiej, piątej pozycji uplasował się również zespół AZS AWF Warszawa.


Punktacja, na podstawie której możemy ogłosić te wiadomości, sporządzana jest przez Polski Związek Pływacki i zawiera kompleksowe zliczenie wyników na imprezach krajowych i międzynarodowych, w różnych kategoriach wiekowych. Zawodniczki i zawodnicy poprzez swoje występy zdobywają punkty między innymi w kategoriach seniorów, młodzieżowców, na zawodach uniwersyteckich, w kategoriach dzieci podzielonych na różne lata, jak również międzynarodowych meczach pływackich, na które otrzymują powołania.

Zespół UKS G-8 Bielany, od lat prowadzony i zarządzany przez Dariusza Czerwonkę i cały sztab wybitnych trenerów, dzięki kompleksowemu szkoleniu w wielu kategoriach wiekowych (UKS G-8 Bielany punktowało we wszystkich jako jedyne w kraju!), łącznie zgromadził 8942 punkty dość znacznie wyprzedzając drugi w zestawieniu AZS UMCS Lublin.

Te dwa kluby (co pokazują wyniki) z duża przewagą zostawiły w tyle pozostałe drużyny. Wysokie, piąte miejsce w dorobkiem 4017 punktów zajął AZS AWF Warszawa. Obie bielańskie drużyny okazały się najlepszymi pływackimi klubami w stolicy. Na trzecim miejscu w tym rankingu uplasowała się Polonia Warszawa.

- Wspieramy sport. Wspieramy sport dzieci i młodzieży i cieszę się, że jako Dzielnica od lat dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej pracy, jaką wykonują trenerzy, rodzice, a przede wszystkim pływacy. Co istotne, ogromna część zawodniczek i zawodników UKS G-8 Bielany, która punktuje w tych rankingach, to uczniowie naszych bielańskich szkół i mieszkańcy naszej Dzielnicy. Pomimo obecnego kryzysu, będziemy robili wszystko, aby pomóc w podtrzymaniu jakości szkolenia pływaków, bo to przynosi wymierne efekty w sferze sukcesów sportowych, promocji dzielnicy, ale także zdrowia i formy naszych mieszkańców. Gratulacje także dla Akademików z Marymonckiej. Piąte miejsce to świetna pozycja. Tak trzymajcie! – nie kryje radości Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Warto przypomnieć, że duża część przygotowań zawodniczek i zawodników UKS G-8 Bielany, odbywa się na terenie obiektu CRS Bielany, zarządzanego przez Urząd Dzielnicy Bielany.

MG