POKAZOWY TRENING PIOTRA PAZIŃSKIEGO

2016-03-10 07:22:29

Na terenie AZS-AWF Warszawa odbył się pokazowy trening taekwondo, z przyszłym uczestnikiem tegorocznych Igrzysk Olimpijskich - Piotrem Pazińskim. Pokaz taekwondo cieszył się zainteresowaniem mediów i władz Warszawy.


Piotr Paziński, który w tym roku w Turcji wywalczył kwalifikację na IO w Rio de Janeiro, zaprezentował elementy treningu taekwondo, wraz z koleżankami i kolegami uprawiającymi taekwondo w stołecznych klubach. Media miały również okazję do bezpośredniej rozmowy ze stołecznym zawodnikiem. Na treningu byli obecni również wiceprezydent Warszawy - Jarosław Jóźwiak oraz wiceburmistrz dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk. 

Jak informuje Gość Niedzielny, w "AZS AWF Warszawa i klubach współpracujących, takich jak UKS Taebaek Bielany, swoje umiejętności w taekwondo zdobywa ponad 600 młodych zawodników. Miasto st. Warszawa w 2015 roku na szkolenie i współzawodnictwo dzieci i młodzieży w taekwondo przeznaczyło blisko 345 tysięcy złotych." Awans Piotra Pazińskiego na IO w Rio de Janeiro i klimat temu towarzyszący, na pewno zwiększy jeszcze liczbę osób, uprawiających ten sport w stolicy.

Trenerem Piotra Pazińskiego jest Tomasz Pyciarz.
MG źródło: inf. własna