RUSZYŁY ZAPISY NA BIEG CHOMICZÓWKI

2016-12-20 21:15:08

Tradycyjnie końcówka grudnia to dla miłośników zimowego biegania po Warszawie nerwowy czas, związany z zapisami na Bieg Chomiczówki i Bieg o Puchar Bielan. Nie inaczej było i tym razem. 20 grudnia ruszyły zapisy na 34. Bieg Chomiczówki i 12. Bieg o Puchar Bielan.


 Ruszyła maszyna
O samym biegu i aspektach organizacyjnych pisaliśmy już tutaj. Warto wspomnieć zapisach. Po godzinie 8:00 zaczęło się nerwówką i niewielkimi problemami z zapisami na bieg, jednak później wszystko poszło jak z płatka i każdy zainteresowany mógł (i dalej może) wypełnić formularz, deklarując rodzaj pakietu jaki wybierze do biegu oraz bieg, w jakim ma zamiar wystartować. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wszystkie osoby, które dokonają opłaty, mogą wystartować zarówno na 5, jak również na 15 kilometrów.
 
Łyk statystyki
Obecnie sytuacja jest dynamiczna, jednak na wieczór po pierwszym dniu zapisów, sytuacja przedstawia się następująco. Swój start 15 stycznia 2017 roku na terenie bielańskiej Chomiczówki potwierdziło i opłaciło już prawie 1300 biegaczek i biegaczy z całego kraju.
 
Pierwszy raz można wybierać strefę, z jakiej wszyscy ruszą do biegu. Zapowiadają się bardzo szybkie zawody, ponieważ najbardziej popularna w chwili obecnej jest strefa najszybsza, w której deklaruje się pobiegnięcie poniżej 1 godziny i 11 minut na dystansie 15 kilometrów. Już prawie 500 osób zapowiedziało pobiegnięcie takim lub szybszym tempem. Poza Warszawą, szykuje się spora liczba fanów biegania z Radomia, Piaseczna i Grodziska Mazowieckiego. Mazowsze zgodnie z oczekiwaniami dominuje.
 
Jeśli chodzi o międzynarodowość biegu, tradycyjnie, podobnie jak w ostatnich latach, Chomiczówkę odwiedzi spora delegacja Litwinów. Na liście startowej mamy również Brytyjczyka i Bułgara, a to zapewne nie koniec.

Druga szansa
Po wykorzystaniu limitu miejsc na bieg (według regulaminu 1500 na Bieg Chomiczówki i 1000  na Bieg o Puchar Bielan) zapisy zostaną zamknięte i każdy będzie miał 3 dni na dokonanie wpłaty. Jeśli nie zostanie to zrobione, zapisy zostaną otwarte ponownie.
 
Organizatorzy apelują jednak o szybkie zapisy, jak również uważne wypełnianie formularzy zgłoszeniowych, przypominając jednocześnie, że wszystkie  zgłoszenia można w formularzu zgłoszeniowym edytować na stronie firmy Data Sport, prowadzącej zapisy do Biegu (link tutaj).

Biuro czeka
Pisaliśmy o tym już w zapowiedzi biegu, jednak warto przypomnieć, że przy ulicy Pabla Nerudy 1, w siedzibie TKKF Chomiczówka, będzie można odbierać pakiety 13, 14 i w dniu biegu - 15 stycznia. Organizatorzy zachęcają, aby uniknąć nerwowości i stania w kolejkach i odebrać pakiety bez stresuw piątek i sobotę przeg biegiem. Zachętą będzie gadżet niespodzianka, dla wszystkich biegaczy (niezależnie od wybranego pakietu), którzy zrobią to przed niedzielną rywalizacją. 
 
Bielańska ekipa
Tradycyjnie na biegu szykuje się bardzo mocna bielańska stawka. Poza licznymi "wolnymi strzelcami" zamieszkującymi Chomiczówkę, Wrzeciono, Wawrzyszew, Rudę i inne bielańskie osiedla, na liście można znaleźć ekipę AWF Warszawa, AZS-AWF Warszawa, mające w składzie bielańskie zawodniczki "Mamy Ruszamy", liczny skład Urzędu Dzielnicy Bielany oraz najliczniejszą ekipę Naprzód Młociny, której część zawodniczek i zawodników będzie "zającowała" na poszczególnych czasach, co ułatwi mniej doświadczonym biegaczom utrzymanie tempa.
 
Można spodziewać się osób z balonikami biegnącymi na czasy 1:04, 1:08, 1:11, 1:14, 1:18, 1:21, 1:24, 1:30, 1:35 i 1:40.
 
Po zamknięciu zapisów poinformujemy o większej liczbie statystyk związanych z biegiem.

- Cieszę się, że Bieg staje się coraz bardziej popularny, ale nie mniej cieszy mnie fakt, że z roku na rok rośnie liczba zawodniczek i zawodników z naszej Dzielnicy. Także w tym roku wystartuję wraz z coraz większą drużyną Urzędu Dzielnicy Bielany i zachęcam wszystkich, aby 15 stycznia pomimo zimna, poczuli gorącą atmosferę biegu i przyłączyli się do nas. Jeśli nie na dystansie piętnastu kilometrów, to warto spróbować swoich sił chociaż na piątkę - zachęca Grzegorz Pietruczuk - zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.
 
 Charytatywne bieganie
Bieg jest także okazją do akcji charytatywnych, takich jak Złoty Kilometr dla Hani Waleczne Serce, gdzie organizatorzy zachęcają do wpłacania środków na  leczenie i rehabilitację Hani. Wszyscy chętni zbierają się na parkingu przy ulicy Kwitnącej przed biegami 15 stycznia, gdzie zadeklarują swoje wpłaty. Więcej informacji o tej szczytnej akcji można znaleźć tutaj.

Dodatkowo tradycyjnie organizatorzy z Urzędu Dzielnicy Bielany i TKKF Chomiczówka dużą część środków z wpisowego na Bieg, przeznaczą na stypendia dla młodych bielańskich sportowców, którzy osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

MG źródło: inf. własna / fot: Materiały organizatora Biegu z Facebooka - maratonczyk.pl