BADMINTONOWA DOMINACJA 53

2017-03-21 21:20:25

Badminton dość nieoczekiwanie stał się dla Dzielnicy Bielany dyscypliną bardzo prestiżową w rywalizacji WOM. W poprzedniej edycji dzięki młodym zawodnikom z filii SP 273 Dzielnica wywalczyła miejsce w... krajowej czołówce. Dziś mistrzostwo dzielnicy odebrała jej SP 53, dla której rywalizacja w hali przy ulicy Staffa okazała się prawdziwym sukcesem.


Będzie niezwykle trudno o powtórzenie sukcesu z zeszłego roku, o którym pisaliśmy tutaj, ponieważ Jakub Mikołajczyk i Aleksander Zieleniewski to zawodnicy trenujący wyczynowo. Są jednak powody do zadowolenia. W bielańskich szkołach zaczęto trenować badminton i do rywalizacji w tegorocznych MD stanęło aż pięć drużyn chłopców i dziewcząt.

Jak się okazało równych sobie nie miała drużyna SP 53. Podopieczni trenera Artura Roli-Wawrzeckiego zwyciężyli zarówno w rywalizacji chłopców i dziewcząt i to właśnie te dwie drużyny będą reprezentowały Bielany w rywalizacji WOM. O sukces nie było jednak łatwo. W przeciągu całego turnieju toczono bardzo zacięte pojedynki i także finały kończyły się w trzech meczach, w których o zwycięstwie decydowały zmagania deblowe. Chłopcy pokonali SP 187, a dziewczęta SP 80. Trzecie miejsca zarówno w rywalizacji chłopców i dziewcząt powędrowały do SP 209.

Imprezę finansowaną przez Urząd Dzielnicy Bielany realizowało TKKF Chomiczówka. 

MG źródło: inf. własna