SZCZYPIORNISTKI PRZEZ SEZONEM

2016-09-09 19:50:52

Po nieoczekiwanym utrzymaniu się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, piłkarki ręczne AZS-AWF Warszawa staną przed bardzo trudnym, ale nie niemożliwym zadaniem, utrzymania się w lidze. Akademiczki mają za sobą pierwszy, zwycięski mecz sparingowy.


Jak przypominaliśmy we wcześniejszej informacji na temat piłki ręcznej (do przeczytania tutaj) pomimo tego, że szczypiornistki z Bielan formalnie spadły z ligi, po zajęciu ostatniego miejsca w ubiegłorocznych rozgrywkach, ponownie zagrają na szczeblu zaplecza elity. Wszystko dzięki drużynie Dwójki Łomża. Warto przypomnieć, o czym piszą w swoim materiale SportoweFakty (do przeczytania tutaj),  że piłkarki ręczne z Bielan spadły z ligi, którą ostatecznie poszerzono jednak do dwunastu zespołów. Dwa dodatkowe miejsca nie przypadły spadkowiczom, a  przegranym z meczów barażowych o pierwszą ligę, jak właśnie Dwójka Łomża. Ostatecznie zespół z Podlasia nie zdecydował się na start, podobnie jak drużyna z Żor (dziewiąta w rozgrywkach pierwszej ligi - przyp. red.). Następny w kolejce AZS-AWF Warszawa podjął się niełatwego zadania.

Trener Daniel Lewandowski, w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, przyznaje że Akademiczki zdołały przyspieszyć swoje przygotowania zaledwie o trzy dni, po otrzymaniu decyzji o grze w 1. lidze, jaka nadeszła do klubu 23 sierpnia. Szkoleniowiec AZS-AWF podchodzi do sprawy optymistycznie. -  Naszym celem jest zajęcie miejsca w górnej połówce tabeli, z piątego bylibyśmy bardzo zadowoleni. Szczerze mówiąc nie dysponujemy na ten moment wyjątkowo szeroką kadrą, ale widzę w tym też pozytywy. Zawodniczki będą miały możliwość lepiej się ze sobą zgrać i myślę, że po pierwszych dwóch, bardziej zachowawczych miesiącach, przyjdą widoczidoczne rezultaty - twierdzi Daniel Lewandowski w krótkiej rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

W zespole upartruje się sporej szansy na dobre wyniki w nowych zawodniczkach, jak skrzydłowa Martyna Rozmus, czy rozgrywająca Natalia Kowalska. Zawodniczki AZS-AWF Warszawa występy w nowej, poszerzonej 1. lidze rozpoczną 24 września od potyczki z SMS ZPRP Płock. Akademiczki mają za sobą już pierwszy sparing z dobrze znaną im drużyną WKPR Wesoła. Szczypiornistki z Bielan zwyciężyły 27:22, występując w składzie
Eliza Osińska, Dorota Osińska - Karolina Kmin, Paulina Sulborska, Agnieszka Kajtek, Martyna Rozmus, Julia Król, Jadwiga Kolewska, Patrycja Skoczeń i Paulina Pawłowska.

MG źródło: sportowefakty.pl / inf. własna / fot: AZS-AWF Warszawa - piłka ręczna