DOBRY POCZĄTEK JUNIOREK ESPES SPARTY

2016-02-25 20:38:31

Młode zawodniczki ESPES Sparty Warszawa dobrze rozpoczęły rozgrywki ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek, rozgrywane w Białymstoku. Stołeczne siatkarki pokonały 3:0 drużynę AZS UMCS Lublin.


Siatkarki Sparty, po awansie do ćwierćfinału, wywalczonemu dzięki zdobyciu wicemistrzostwa Mazowsza kadetek, o którym pisaliśmy tutaj, walczą w Białymstoku w ćwierćfinale MPJ. Na inauguracyjny mecz z AZS UMCS Lublin wyszły zmotywowane wygrywając dość pewnie 3:0. W pierwszym secie bielańskie siatkarki zdobyły przewagę kilku punktów, którą utrzymywały do samego końca rozgrywki. W drugiej partii przez długi czas bardzo długo utrzymywała się wyrównana gra, jednak ponownie wicemistrzynie Mazowsza odskoczyły na bezpieczną przewagę, wygrywając 25:20. Prawie identyczny przebieg miał trzeci i jak się okazało ostatni set, wygrany przez Spartanki 25:18.

- Wielkie brawa dla dziewczyn za ich postawę w tym pierwszym meczu. AZS UMCS Lublin to bardzo niewygodny przeciwnik, o czym przekonaliśmy się dwa lata temu, kiedy ta ekipa wyrzuciła nas za burtę Mistrzostw Polski Juniorek. Na turniej do Białegostoku przyjechaliśmy w roli faworyta, ale nie wolno nam zbagatelizować żadnego rywala - nowy system rozgrywek, w którym z dwóch trzyzespołowych grup tworzy się z zachowaniem wyników jedna grupa czterech ekip, z których dwie awansują dalej. Tym samym - każdy mecz jest arcyważny! Jutro rano czeka nas starcie z Kęczaninem Kęty - dziewczyny na pewno dadzą z siebie wszystko - podsumował kierownik drużyny ESPES Sparta Warszawa, Maciej Szewczyk

ESPES Sparta Warszawa - AZS UMCS Lublin 3:0 (25:20, 25:20, 25:18)

Skład ESPES Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kęsik, Niedźwiecka, Dąbrowska, Krzysztoń, Bator (libero) oraz Stasiak, Kozyra i Jankowska.

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek toczą się w ośmiu równoległych turniejach, z których dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do półfinałów. ESPES Sparta Warszawa znalazła się w IV grupie, gdzie rywalkami bielańskiej drużyny są zespołu AZS UMCS Lublin, UMKS Kęczanin Kęty, BAS Białystok, MKS Truso Elbląg oraz MUKS Joker Świecie. W swoim drugim meczu stołeczna drużyna zagra z Kęczaninem Kęty.

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski