EURO ZAWITAŁO NA BIELANY

2016-04-12 22:19:12

"Żoliborskie Euro", czyli turniej organizowany przez Żoliborz, Bielany i Śródmieście dla najmłodszych piłkarzy, zawitał na Bielany. W hali przy ulicy Przybyszewskiego 45 rozegrano eliminacje zmagań. Wiadomo kto pojedzie na finały.


Młodzi piłkarze i piłkarki z roczników 2007/2008 mogli poczuć się jak na prawdziwym, prestiżowym turnieju. Wszystko dzięki inicjatywie trzech stołecznych dzielnic. Decydujące rozstrzygnięcia dopiero przed nami, a już teraz można powiedzieć, że w turnieju nie zabrakło niczego, co widzimy podczas największych piłkarskich imprez. Najpierw w marcu przeprowadzono losowanie grup i przydzielono zgłoszone szkoły oraz kluby sportowych do prawdziwych reprezentacji, startujących w turnieu, o czym pisaliśmy tutaj. Następnie wszyscy spotkali się w sportowej rywalizacji. Za nami eliminacje, czekamy na finały.Choć nie wyniki są najważniejsze, warto jednak wspomnieć o rezultatach młodych sportowców, którzy rywalizowali w hali Gimnazjum numer 75 na warszawskich Bielanach. Z tej części eliminacji n finały "Euro" pojedzie 5 drużyn. Najskuteczniejszym piłkarzem tej części "Euro" na Bielanach był "Austriak", reprezentujący drużynę Drukarza II Warszawa - Tymon Nowak. Także jego drużyna, rywalizujaća w grupie "E" nie miała sobie równych.

- Cieszy mnie, że dzieciaki dobrze się bawiły. Mogły poznać także kraje, które reprezentowały, co na pewno miało duży aspekt poznawczy. Poza meczami w hali zorganizowany dla wszystkich gry i zabawy. Sam pomysł współpracy między dzielnicami w tak szlachetnej i miłej dla młodych sportowców kwestii uważam za dobrą inicjatywę i z niecierpliwością czekam na finały - podsumował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Finały zaplanowano 24 kwietnia na terenie obiektu OSiR Żoliborz. Poniżej wyniki bielańskich eliminacji.MG źródło: inf. własna / fot: My Sport i Bielany