SZACHOWY 11 LISTOPADA W TKKF - ZNAMY WYNIKI

2017-11-11 17:29:48

Jak co roku, 11 listopada w siedzibie TKKF Chomiczówka młodzi szachiści rywalizowali o miano najlepszych w Turnieju z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Była to już XXII edycja zawodów.


Tradycyjnie rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 16. - Podtrzymujemy szachową tradycję. Już po raz XXII spotkaliśmy się w siedzibie TKKF Chomiczówka, na zawodach organizowanych przez nas przy wsparciu Dzielnicy Bielany. W tym roku mieliśmy sporą konkurencję ze strony innych turniejów szachowych, których na 11 listopada było wyjątkowo dużo. Na przestrzeni lat, swoje szachowe ruchy na Nerudy wykonywali podczas tych zawodów naprawdę wybitni zawodnicy, osiągający dziś wspaniałe wyniki nie tylko na krajowym podwórku. Wierzę, że dzisiejsi zwycięzcy, także za kilka lat osiągną poziom arcymistrzów - skomentował zawody Prezes TKKF Chomiczówka, Jacek Bączkowski. Rywalizację otworzyli członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski.

W rywalizacji do lat 8 najlepiej poradził sobie Dominik Nocek, który kilka dni temu był drugi w turnieju "Szachy w Ratuszu", gdzie przegrał z Adamem Nawalańcem - dziś drugim na podium. Dominik Nocek reprezentuje barwy Polonii Warszawa. O niedawnych zawodach pisaliśmy tutaj.

Zmagania do lat 10 padły łupem Rafała Marczaka z Szachowego Uniwersytetu Warszawa. Tutaj rywalizacja była szczególnie wyrównana, bo aż czwórka pierwszych zawodników miała taki sam wynik - pięć zwycięstw. Marczak wyprzedził Michała Więckowskiego z Czternastki Warszawa i kolejnego zawodnika tego klubu - Michała Wolskiego.

Turniej do lat 12 zdominował Dominik Wojna. Za jego plecami uplasował się Wadim Żejno z Szachowego Uniwersytetu Warszawa. Trzeci był Duc Anh Nguen z bemowskiej SP 321. W zmaganiach najstarszej grupy do lat 16 wygrał Szymon Poziomkowski - także z Bemowa. Szymon Poziomowski dobrze czuje się na bielańskich turniejach - zwyciężał również w maju, o czym pisaliśmy tutaj. Drugie miejsce przypadło Przemysławowi Laszczakowi z Zielonych Zielonka. Jedyną zawodniczką na podium w całym turnieju, była trzecia w tej kategorii Magdalena Harazińska z Polonii Wrocław.

MG