KAROL GALICZ SIÓDMY W ABU DHABI

2017-02-12 14:23:39

Bardzo dobrze podczas prestiżowych zawodów Pucharu Świata w biegach po schodach w Abu Dhabi zaprezentował się Bielańczyk - Karol Galicz. W wyścigu elity 1621 schodów i 82 piętra pokonał w 10 minut i 7 sekund, co pozwoliło mi na zajęcie siódmego miejsca w zmaganiach elity.O zawodach pisaliśmy przed ich rozpoczęciem tutaj. W rywalizacji elity startowało 31 osób. W zaganiach open aż  469. Najszybszy zawodnik w Abu Dhabi - Christian Riedl z Niemiec pokonał trasę w 9 minut i 19 sekund. Warto dodać, że w Abu Dhabi biegacz BKS Wataha był najlepszym z biało-czerwonych, a osiągnięty wynik pozwolił Karolowi Galiczowi na awans w rankingu światowym o 5 miejsc. Obecnie bielański zawodnik jest 68.

Siódme miejsce w wyścigu elity było sporym zaskoczeniem w środowisku. Jak podkreślił w rozmowie z serwisem Bielany na Start zawodnik, pozytywnego zaskoczenia nie krył nawet dyrektor Pucharu Świata, który wyraził opinię, że wynik Karola Galicza jest największym zaskoczeniem zawodów. 

Będziemy na bieżąco informowali o wyczynach bielańskiego biegacza w biegach po schodach, jak również uprawianych przez Karola Galicza biegach na orientację.

MG źródło: inf. własna / fot: zbiory zawodnika