OLGA KOWALSKA Z DRUGIM MISTRZOSTWEM POLSKI W 2018 ROKU!

2018-10-03 21:37:49

To bardzo udany sezon dla Olgi Kowalskiej. Absolwentka LO im. J. Kusocińskiego, związana z Bielanami triathlonistka zdobyła już drugi w tym roku tytuł mistrzyni kraju. Tym razem okazała się najlepsza w duathlotnie.

W Gniewinie rozegrano Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie standard, czyli 10 kilometrów biegu, 40 kilometrów jazdy na rowerze i ponownie 5 kilometrów biegu. W zmaganiach kobiet zwyciężyła reprezentantka Bielan.

Reprezentująca barwy Trinergy Olga Kowalska, która trasę pokonała w czasie 2 godziny 11 minut i 55 sekund już w pierwszej części pokazując moc. Na dystansie 10 kilometrów Olga Kowalska uzyskała czas 37:59, co jest jej nowym rekordem życiowym w biegu, który nie przeszkodził w utrzymaniu tempa na rowerze i ponownych 5000 metrów biegania. Druga na mecie Kamila Lulińska zameldowała się na mecie niespełna dwie minuty za Olgą Kowalską, uzyskując rezultat 2:13:44. Trzecia była Oliwia Kwaśkiewicz z czasem 2:16:28. Co ciekawe w zmaganiach age group mężczyzn zwyciężył Pietruczuk, ale nie Grzegorz - wiceburmistrz Bielan, a Christopher. z MBC Team.

- To mój drugi medal MP w tym roku, drugi złoty, bo wcześniej zdobyłam w triathlonie na dystansie Ironman - nie kryła radości Olga Kowalska, którą teraz czekają odległe starty za oceanem. O tegorocznym sukcesie triathlonowym Olgi przeczytacie tutaj.

MG / fot: materiały zawodniczki