NOWY STADION DLA HUTNIKA

2017-02-02 13:03:20

Jeszcze w 2016 roku podczas Sesji Rady m.st. Warszawy przy procedowaniu nad budżetem miasta przegłosowano punkt "Rewitalizacja Ośrodka Hutnik przy ul. Marymonckiej 42 w latach 2017-2019" w kwocie 16,6 mln.

 
 
 

 
– To decyzja, na którą czekało całe środowisko związane z „Dumą Bielan”. Wiadomość, która w bardzo miły sposób zakończyła 2016 rok, i rozpoczęła 2017, w którym obchodzimy swoje 60-lecie – przyznaje prezes klubu Maciej Purchała.

Według wstępnych założeń obiekt przy Marymonckiej 42 ma stać się profesjonalną bazą treningową. Powstać tam mają: pełnowymiarowe boisko z nawierzchnią z trawy naturalnej, zadaszone trybuny po obu stronach boiska głównego z miejscami siedzącymi łącznie na ok. 1200 osób, dwa treningowe boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej oraz syntetycznej - te drugie przystosowane do przykrycia halą pneumatyczną. Do tego cała infrastruktura wokół obiektu - nowe ogrodzenie, parkingi, monitoring, oświetlenie, a także niezbędne zaplecze.

– Niezwykle istotną rzeczą jest to byśmy mieli możliwość uczestniczenia w konsultacjach związanych z projektowaniem obiektu. Póki co założenia dotyczącego modernizacji obiektu są jedynie pewną koncepcją. Hutnik z pewnością będzie najczęściej korzystał z tego obiektu, to tu będą swoje mecze rozgrywali seniorzy, także tutaj szkolona będzie młodzież. Znamy potrzeby jakie się z tym wiążą – dodaje prezes klubu z Marymonckiej.

- Bardzo cieszę się, że udało się pozyskać środki niezbędne na pierwszy etap rewitalizacji. Duma Bielan w końcu będzie dysponowała obiektem pasującym do jej historii i tradycji - nie kryje radości zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Pracę na budową nowego obiektu Hutnika Warszawa mają zakończyć się w 2019 roku. Obecnie stadionem przy ulicy Marymonckiej zarządza Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Przemysław Popek / fot: Hutnik Warszawa Fanpage