KOLEJNY REKORD W BIELAŃSKICH STYPENDIACH

2017-04-01 13:51:27

Niełatwe zadanie będzie miała przed sobą Komisja Stypendialna, która rozpatrzy wnioski, jakie wpłynęły do TKKF Chomiczówka, w III edycji programu stypendialnego, organizowanego przez TKKF oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Wpłynęło aż 56 wniosków do rozpatrzenia, co jest kolejnym rekordem w porównaniu do poprzednich lat.


W poprzedniej, drugiej edycji o której pisaliśmy tutaj, do komisji wpłynęło pięćdziesiąt wniosków. Obecnie ta liczba zwiększyła się o sześć kolejnych. Nie jest jeszcze jasne, jaka ostateczna kwota zostanie przyznana sportowcom, jednak jest pewne, że obrady Komisji Stypendialnej, będą w tym roku bardzo ciekawe, bo sukcesów młodych sportowców w 2016 roku nie brakowało. O tegorocznych zasadach pisaliśmy tutaj

Jak kształtuje się liczba wniosków pod kątem klubów, z jakich wpłynęły do siedziby TKKF Chomiczówka? Tutaj nie ma większego zaskoczenia. Aż 35 sportowców, którzy będą czekali na wyniki obrad to wychowankowie UKS G-8 Bielany -  najlepszego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Polsce. Nie zabrakło również wniosków z AZS-AWF Warszawa. Wpłynęło ich 16. Trzy wnioski dostarczył Bielański Klub Kyokushin Karate, a po jednym KS Tebek Bielany i UKS Kusy.

- Ciesze się, że program bije kolejne rekordy. To świadczy o jego rozwoju i dużym zapotrzebowaniu na inicjatywę i pozytywnym jej odbiorze w środowisku sportowców na Bielanach. Nie oszukujmy się. Wsparcie finansowe pozwala na oddech i komfort, jak również motywuje do dalszej pracy. Dzięki programowi młodzież czuje się doceniona i widzi, że jej sukcesy cieszą lokalną społeczność, która motywuje do dalszych treningów. Wierze, że ogromna część laureatów dwóch pierwszych edycji, jak również trzeciej, która właśnie trwa, być może już za kilka lat będzie zdobywała medale na najważniejszych krajowych i międzynarodowych imprezach, pamiętając o wsparciu, jakiego udzielono na szczeblu samorządowym. Zresztą tak już jest. Kacper Stokowski - laureat dwóch pierwszych edycji już w tym momencie jest w absolutnej krajowej czołówce pływania - opisuje program zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Decyzję komisji stypendialnej poznamy najprawdopodobniej w okolicach połowy kwietnia, a następnie ogłoszony zostanie termin ceremonii, na której laureaci odbiorą nagrody finansowe.

MG źródło: inf. własna