4 SPORTOWE MIKOŁAJKI DLA SENIORÓW W CRS

2018-12-11 21:19:08

Już po raz kolejny seniorzy z Bielan spotkali się w hali CRS Bielany, aby świętować aktywnie mikołajki. Imprezę przy wsparciu Dzielnicy organizowało TKKF Chomiczówka.W zmaganiach sportowych dla seniorów, wzięło udział ponad 200 osób, a impreza poza charakterem sportowo-rekreacyjnym była okazją do podsumowania tegorocznej edycji programu Senior Starszy-Sprawniejszy.  We współfinansowanej przez samorząd inicjatywie, setki seniorów z Dzielnicy Bielany, podzielonych na grupy, może korzystać z zajęć aerobiku i basenu, za symboliczną opłatą w wysokości 10 złotych.

- Tłumnie zapełniona hala CRS Bielany pomimo wczesnych godzin rannych, pokazuje że nasi seniorzy są bardzo aktywni i potrzebują ruchu. Jestem pod ogromnym wrażeniem i dziękuję za tę obecność, deklarując jednocześnie pełne wsparcie dla wszystkich działań, integrujących seniorów z Bielan ruchowo! - zadeklarował będący pod wrażeniem imprezy i postawy uczestników imprezy, Burmistrz Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Organizatorzy w programie imprezy przewidzieli tańce dla seniorów, zabawy ruchowe, zajęcia fitness i jogi. Seniorzy ćwiczyli z piłkami, gymstickiem i gumami, a dodatkowo w hali CRS istniała możliwość  z pomiarów ciśnienia i porad dietetyka.

- Cieszymy się, że mamy możliwość dawania radości tak dużej grupie seniorów i trwa to od lat. Seniorzy z Bielan zdążyli się zintegrować. Każdego roku organizowane są dla nich zajęcia ruchowe, Bielańska Akademia Seniora, wycieczki krajoznawcze. Było co podsumowywać i wspominać w mijającym już roku - zdradził Prezes TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski.

Podczas Mikołajek wręczono także Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla pracownika CRS Bielany, managera sportu - Roberta Banasiuka, który został powołany do kulturystycznej kadry narodowej i 11 listopada wystąpił w Mistrzostwach Świata.

MG