NORDIC WALKERZY OPANOWALI BIELANY

2020-07-06 12:30:56

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia nordic na Bielanach. Dzielnica zadbała o to, aby fani tej aktywności sportowej mogli trenować aż trzy razy w tygodniu.
Stale rosnąca popularność nordic walkingu, w dużej mierze wśród seniorów, spowodowała że powstała konieczność zintensyfikowania tej aktywności na terenie Bielan. Dzielnica Bielany przyznała odpowiednie dotacje organizacjom pozarządowym, w efekcie czego zajęcia odbywają się we wtorki, w czwartki i w piątki. Każdy może dopasować więc swój czas wolny, do harmonogramu treningów.

Z dotacji przyznanej dla TKKF Chomiczówka zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w czwartki, a chętni do udziału spotykają się w godzinach 10:15-11:45 przy Rondzie Hutników.
Dodatkowo w piątki o godzinie 18:00 przy szlabanie do Lasu Bielańskiego przy ulicy Podleśnej, można spotkać nordic walkerów, w ramach dotacji przyznanej dla Fundacji Bieganie. Grafik dostosowano więc zarówno dla osób, które w godzinach rannych mają wolne, jak i dla tych, którzy z oferty chcą skorzystać na przykład po pracy.

- Cieszymy się, że oferta dla nordic walkingu jest tak bogata. Rosnące zainteresowanie tą dyscypliną zauważyliśmy już jakiś czas temu. W odpowiedzi zaczęliśmy do imprez biegowych stosować także osobne klasyfikacje dla ludzi z kijkami. Cieszę się, że w tych aktywnościach tak chętnie uczestniczą seniorzy. Teraz zintensyfikowaliśmy zajęcia, na które serdecznie zapraszamy – przekonuje Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.
 
Szczegółowych informacji o zajęciach udzielają TKKF Chomiczówka, Fundacja Bieganie oraz Wydział Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Bielany.

Red