NORDIC WALKING - WARTO SKORZYSTAĆ Z ZAJĘĆ!

2018-04-24 20:55:13

Trwają zajęcia nordic walking, organizowane przez TKKF Chomiczówka, przy wsparciu Dzielnicy Bielany. Spotkania, które rozpoczęły się na początku kwietnia, cieszą się dużym zainteresowaniem.


Prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora - Macieja Szyszki - zajęcia rozpoczęły się dzięki dotacji, jaką w konkursie na zajęcia dla osób dorosłych otrzymało TKKF Chomiczówka. Przez trzy godziny tygodniowo, we wtorki i czwartki w godzinach 9:00-10:30 osoby dorosłe, w dużej mierze seniorzy, korzystają z aktywności zaproponowanej im przez TKKF. W edycji wiosennej zajęcia potrwają do końca czerwca.

Obecnie w grupie znajduje się około 20 entuzjastów spacerowania z kijkami. Są to osoby w bardzo zróżnicowanym wieku.  - Co prawda dominują seniorzy, ale mamy też panie przed trzydziestką, czyli to zajęcia bez żadnych ograniczeń. Absolutnie dla każdego - opowiada o idei projektu koordynator z ramienia TKKF - Marcin Głuszak. Wciąż istnieje możliwość dołączenia do zajęć. Wystarczy pojawić się we wtorki i czwartku przed ich rozpoczęciem w okolicach siedziby TKKF Chomiczówka, bądź też zapisać się w siedzibie przy ulicy Pabla Nerudy.  W momencie gdy utworzy się już stabilna, zainteresowana zajęciami, niezmienna grupa, przeniosą się one do Lasku Bielańskiego, ale o wszystkich szczegółach i zmianach będzie informował TKKF Chomiczówka. Symboliczna miesięczna opłata wynosi 5 złotych.- To kolejny element aktywizacji ruchowej mieszkańców Bielan. Uznaliśmy, że w konkursie ofert należy wesprzeć również aktywność osób dorosłych i wydaje się, że to dobry kierunek. Pokazuje to start programu nordic walking. W konkursie ofert na trzy godziny tygodniowo zajęć dla osób dorosłych, Dzielnica wsparła również zajęcia z taekwondo olimpijskiego, rugby, tenisa ziemnego - wszystkie z nich ruszą wiosną oraz warsztaty tańca ulicznego, które wystatują zaraz po wakacjach. O wszystkim będziemy na bieżąco informowali. Idea jest jedna - aktywizacja ruchowa dorosłych osób, bez względu na ich poziom zaawansowania w danej aktywności, przy bardzo symbolicznych opłatach - opowiada o idei Grzegorz Pietruczuk - zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, który miał okazję otwierać jedne z zajęć.

Zajęcia z nordic walking odbywają się również w ramach Bielańskiej Akademii Seniora. Po wakacjach nordic walking będzie kontynuowany aż do momentu, kiedy pozwoli na to pogoda.

MG źródło: inf. własna