SENIORZY WZNOWILI ĆWICZENIA NA BIELANACH

2021-06-23 13:39:50

Po pandemii koronawirusa z dużą mocą ruszyła kolejna edycja programu Senior Starszy, Sprawniejszy, umożliwiającego seniorom z Bielan aktywne ćwiczenie w salach gimnastycznych oraz na basenie.


Projekt od lat współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany w tegorocznej edycji, pomimo pandemii i kryzysu został wsparty w takiej samej kwocie jak w minionych latach. Samorząd przeznaczył 172 tysiące złotych dla seniorów, którzy w różnych miejscach Bielan mają możliwość korzystania z basenu i treningów gimnastycznych.

Seniorzy w kwocie 10 złotych miesięcznie za zajęcia gimnastyczne i 10 złotych miesięcznie za zajęcia na basenie ćwiczą w każdym tygodniu, w zależności od grupy. Każdy z uczestników może zapisać się na zarówno na basen, jak i na gimnastykę, jak również wybrać jedne zajęcia. Program przeznaczony jest dla osób powyżej 55. roku życia i trwa od początku czerwca do połowy grudnia.
Zajęcia odbywają się na pływalni CRS Bielany przy ulicy Conrada natomiast gimnastyka w kilku miejscach Dzielnicy Bielany, które podajemy poniżej:

Miejsca ćwiczeń gimnastyki to:
  • Sala przy ulicy Pabla Nerudy 1
  • Sala Szkoły Podstawowej numer 209 przy ul. Reymonta 25
  • Klub Domino przy ul. Bogusławskiego 9
  • Klub Piaski, ul. Broniewskiego 71

Wciąż istnieje możliwość dopisania się do zajęć. Wszelkich szczegółowych informacji udziela realizator programu – TKKF Chomiczówka, pod numerem telefonu 602724519.

- Dbamy o to, aby seniorzy z Bielan byli aktywni, a jest to szczególnie istotne po ciężkim okresie pandemii, kiedy ich ruchliwość była bardzo mocno ograniczona. Warto zainteresować się programem, do którego przekonało się na Bielanach już setki, jeśli nie tysiące seniorów, którzy zwiększyli swoją aktywność i sprawność fizyczną, jak również rozpoczęli wiele nowych znajomości, z innymi uczestnikami programu – zachwala Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

- Mamy jeszcze wolne miejsca w niektórych grupach. Rozplanowano je tak, aby seniorzy nie musieli zbyt daleko dojeżdżać do sali ćwiczeń ze swojego miejsca zamieszkania – zdradza Prezes TKKF Chomiczówka – Jacek Bączkowski.

To nie jedyny program, jaki dla seniorów uruchomiła Dzielnica Bielany. W wakacje, od sierpnia, ruszą zajęcia gimnastyczne w Parku Chomicza oraz w klubie Nastula Club przy ulicy Ogólnej 9. Organizowane są również zajęcia taneczne.

Red / fot: własne