CROSS BIELAŃSKI JUŻ W LISTOPADZIE

2016-10-15 16:53:26

Coraz więcej imprez biegowych pojawia się na Bielanach. Fani przełajowych biegów sztafetowych nie powinni odpuścić startu 5 listopada. Na terenie "Bochenka" obok stadionu Hutnika Warszawa, Fundacja Wychowanie Przez Sport, w ramach akcji Biegam Bo Lubię wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany organizują Bielański Cross.


Zasada biegu jest bardzo prosta. W zmaganiach wystartuje 70 pięcioosobowych sztafet, które łącznie pokonają 10 kilometrów po terenie Lasu Bielańskiego, w okolicy stadionu Hutnika Warszawa. Organizatorzy planują uhonorowanie najlepszych sztafet męskich, kobiecych i mieszanych. 

Zapisy do biegu ruszają poprzez stronę STS-Timing 21 października, a wpisowe od osoby wynosi 15 złotych. Już dziś wiemy, że w zawodach wystartują drużyny bielańskich klubów sportowych oraz Urzędu Dzielnicy Bielany. Organizatorzy postawili poprzeczkę dość wysoko, bo limit czasowy na pokonanie 10 kilometrów w sztafecie wynosi godzinę.

- Marka Biegam Bo Lubię zyskuje popularność dzięki wysokiemu poziomowi organizowanych zawodów, dlatego też gdy zgłoszono się do nas z pomysłem włączenia się w ten bieg, nie traciliśmy czasu. Cieszę się, że kolejna impreza biegowa pojawi się na Bielanach. Nie mam także wątpliwości, że w zmaganiach wystartuje tyle sztafet, ile przewidział organizator. Zapraszam do udziału - zachęca zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Wszystkie sztafety chętne do zapisania mogą to zrobić tutaj.

MG źródło: inf. własna