SŁONECZNYY BIEG KOBIET PRZEBIEGŁ PRZEZ MŁOCINY

2024-03-11 10:05:58

Za nami kolejna, ósma edycja biegu Kobieta na Piątkę, organizowanego przez Urząd Dzielnicy Bielany i Fundację Wychowanie Przez Sport. Po raz kolejny w świetnej atmosferze i słonecznej aurze kilkaset fanek biegania i nordic walkingu, zmierzyło się na pięciokilometrowej trasie, wyznacoznej na młocińskiej pętli.Bieg Kobieta na Piątkę to już tradycja marcowych imprez sportowych na bielańskich młocinach. Imprezę, główną, która wystartowała o godzinie 11:08 poprzedziła rywalizacja dzieci na kilku dystansach. Wszystkie biegi cieszyły się dużą popularnością, a najmłodszym biegaczom towarzyszyły tłumy dopingujących. Tradycją imprezy staje się także aura - po raz kolejny pogoda okazała się perfekcyjna do aktywności fizycznej.

Wszystke uczestniczki i kilkoro uczestników przed biegiem czekała rozgrzewka oraz powitanie gospodarzy imprezy - Dzielnicy Bielany i wicemarszałek Senatu - Magdaleny Biejat, która również wzięła aktywny udział w zawodach, startując w zmaganiach nordic walking. - Cieszę się, że Was widzę. Jak zwykle w kolorowych strojach, uśmiechnięte, gotowe do aktywności fizycznej. Widać mnóstwo energii i zapału do aktywnego spędzenia niedzieli - przywitał uczestniczki Burmistrz Grzegorz Pietruczuk. - Cieszę się, że już za chwilę będę mogła iść razem z Wami. Wspólne chodzenie kobiet to świetna sprawa - stwierdziła Magdalena Biejat.

W głównej rywalizacji wystartowały kobiety, pary oraz uczestnicy marszu nordic walking. Tradycyjnie nagradzano również osoby, które najbardziej oryginalnie prezentowały się dzięki swoim strojom. Na trasie można było dostrzec pszczołę, Elvisa Presleya, syrenki i gimnastyczki. Nie brakowało całej gamy wiosennych kolorów. Jeśli chodzi o aspekt sportowy, równych sobie nie miała Justrzyna Kostrzewska, która już po raz kolejny zwyciężyła na dystansie 5 kilometrów. Na mecie wyprzedziła Agnieszkę Szymańską i Annę Sybilską. Nie zabrakło wielu mieszkanek Bielan jak nagradzane w swoich kategoriach Małgorzata Kosman czy Renata Tula. Drugie miejsce w swojej zajęła Sylwia Lacek - członkini Zarządu Dzielnicy.

Wszyscy nagrodzeni otrzymywali zestawy kosmetyków, statuetki i kwiaty. Każdy, kto przekraczał linie mety mógł liczyć na kwiatek i pamiątkowy medal. Najlepszych na mecie dekorowali radni dzielnicy, radni miasta oraz członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany,  w tym Burmistrz Grzegorz Pietruczuk i jego zastępca, odpowiedzialny za sport - Andrzej Malina.

fot: Marcin Mioduszewski - miodor