4. CROSS BIELAŃSKI DLA NAPRZÓD MŁOCINY

2019-10-29 18:04:21

Już po raz czwarty Las Bielański gościł uczestników sztafetowego biegu pod nazwą Cross Bielański. W zmaganiach na dystansie 4 x 2,5 kilometra najlepiej spisała się po raz kolejny drużyna z naszej Dzielnicy, występująca pod nazwą Naprzód Młociny i przyjaciele.

Drużyna w składzie  Konrad Kobiałka, Paweł Kamiński, Igor Glapiński i Paweł Wawrzyk pokonała dystans 10 kilometrów niełatwej, crossowej trasy w 35 minut i 40 sekund o ponad pół minuty wyprzedzając drużynę NoToSteryd.  Trzecie miejsce zajęła kolejna drużyna Naprzód Młociny. Sławek Dobrowolski,  Mateusz Zgoda, Adam Zając i Alex Vedminsky pokonali trasę w 38 minut i 45 sekund.
Wszyscy uczestnicy zmagań nie mogli narzekać na wspaniałą pogodę, jaka towarzyszyła biegaczom. Słońce, 20 stopni Celsjusza, wiosenna atmosfera pod koniec października. To wszystko sprzyjało doskonałej zabawie na trasie biegu. Nagrody najlepszym sztafetom męskim, mieszanym (Zabiegany Wołomin) i kobiecym (Markowi Biegacze)wręczał Burmistrz Dzielnicy Bielany, Burmistrz Pietruczuk, który podkreślał na mecie, że to jedna z jego ulubionych bielańskich imprez sportowych.

Zawody współfinansowała Dzielnica Bielany, a realizowała Fundacja Wychowanie Przez Sport Pawła Januszewskiego.