BIEG CHOMICZÓWKI 2022. OSTATNI DZWONEK NA ZAPISY!

2022-01-04 08:53:08

Już 12 lutego na terenie Akademii Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego wystartuje 39. Bieg Chomiczówki. To ostatnia szansa, aby potwierdzić swój udział w rywalizacji.W tegorocznej edycji biegacze po raz kolejny będą rywalizowali nie na terenie osiedla Chomiczówka, a  na trasach wyznaczonych na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. Spowodowane jest to pandemią koronawirusa. – Niestety w chwili obecnej nie możemy zgodnie z prawem i pełną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo uczestników, zorganizować imprezy na 2000 osób. Mniejsza liczba biegaczy uniemożliwia natomiast zmiany organizacji ruchu na osiedlu Chomiczówka, stąd decyzja o organizacji imprezy na AWF – wyjaśnia Burmistrz Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk. Impreza ma charakter rekreacyjny i podobnie jak w ubiegłych latach jest idealna zarówno dla zawodowców, którzy chcą sprawdzić swoją formę na początku roku, jak i uczestników podchodzących do biegania czysto amatorsko.

Organizatorzy zaplanowali 500 miejsc dla uczestników biegu. Zostało około 100 wolnych pakietów dla wszystkich tych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o starcie w imprezie. – Serdecznie każdego do tego zachęcam – kontynuuje Burmistrz.

Na wszystkich biegaczy będą czekały bardzo atrakcyjne pakiety startowe, w których znajdzie się wysokiej jakości koszulka techniczna, z motywem graficznym nawiązującym do biegu, medale dla wszystkich osób, które ukończą bieg, torba bawełniana, gadżet biegowy – niespodzianka, będący kontynuacją jednego z najbardziej udanych gadżetów, jakie znalazły się w pakietach w ostatnich latach.

Na mecie będzie czekał także posiłek regeneracyjny, a najlepsi zawodnicy mogą liczyć na statuetki, puchary i nagrody rzeczowe. Wszystko dzięki dużemu zaangażowaniu samorządu, jak również sponsorów. W tegoroczną edycję włączyły się dobrze znane na Bielanach firmy: Huta Warszawa, Byś, jak również klinika rehabilitacji Rehmedicon z ulicy Lisowskiej. Po raz kolejny w imprezę włączyły się także firmy Dom Development i SKM Szybka Kolej Miejska.

Start Biegu zaplanowano 12 lutego o godzinie 12:00. W przypadku konieczności podzielenia uczestników na dwie tury, co może zdeterminować stan epidemii Sars Cov-2, druga seria wystartuje pół godziny później.

Link do zapisów znajdziecie tutaj. (w przypadku gdyby link się nie otwierał, należy usunąć ciasteczka w komputerze).
Zarys trasy tutaj
Link do regulaminu
tutaj

Kosz pakietu startowego to 60 złotych.

Organizatorzy zapewniają także depozyt, parking na terenie Urzędu Dzielnicy Bielany oddalonego o nieco ponad kilometr od linii startu. Biuro zawodów zorganizowane będzie także przy ulicy S. Żeromskiego 29.

Red