BIEG DZIKA 2023 ZA NAMI

2023-09-19 16:02:37

Za nami kolejna edycja bielańskiego Biegu Dzika. Tradycyjnie już na terenie polany Lasu Młocińskiego wystartowała rywalizacja na 5 i 10 kilometrów oraz biegi dzieci i zmagania nordic walking. Bieg rozgrywany w letnich warunkach pogodowych cieszył się dużym zainteresowaniem.Zawody rozpoczęła rywalizacja dzieci na dystansach od 200 do 1500 metrów. W zmaganiach wystartowało około 200 dzieci. - Od kilku lat widzimy zwiększające się zainteresowanie rywalizacją najmłodszych. Staramy się dostosowywać ofertę sportowo-rekreacyjną na Bielanach pod sportowców, dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem i innymi aktywnościami - potwierdza Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, który był obecny podczas Biegu Dzika i rywalizował w biegu na 5 kilometrów.

W biegu na tym właśnie dystansie zwyciężyła Oliwia Kopeć - co ciekawe minęła ona linię mety jako pierwsza, przed mężczyznami, co jest rzadkością w zmaganiach biegowych. Wśród mężczyzn tryumfował Krystian Jusiński. Na dystansie dwukrotnie dłuższym najszybszy był Michał Drozd. Wśród kobiet wygrała Ewa Majewska.

Zmagania nordic walking padły łupem Karola Zabłockiego i Karoliny Krogul. Poza Burmistrzem Grzegorzem Pietruczukiem na biegu nagrody wręczali jego zastępcy - Andrzej Malina i Włodzimierz Piątkowski, radna Dzielnicy - Agnieszka Gola oraz radny miasta - Paweł Lech.

- Cieszę się, że znów bieg przyciągnął kilkuset biegaczy, a licząc kibiców na trasie, myślę, że doszliśmy nawet do 1000 fanów Biegu Dzika. Dopisała pogoda i nastroje. Na wysokości zadania stanęli organizatorzy. Teraz czas na Triathlon Bielański i biegi sztafetowe - Cross Bielański, na które serdecznie zapraszam. O szczegółach informujemy w naszych mediach społecznościowych - zachęca Burmistrz Pietruczuk.

W rywalizacji na obu dystansach nie zabrakło bielańskich akcentów i nagród w kategoriach wiekowych. Licznie na starcie stanęła grupa Naprzód Młociny. Nagrody w kategoriach wiekowych odbierali między innymi Marta Idzikowska-Śledź, Anna Szymanek, Wioletta Cieplińska, Ewa Szyszko, Tomasz Wnuk czy Igor Grzejdziak.

Red