BIELANY Z NOWYM STADIONEM!

2021-08-26 11:59:18

Dzielnica Bielany może pochwalić się nowym, pięknym obiektem sportowym. 25 sierpnia uroczyście otwarto kompleks sportowy "Hutnik", który przeszedł gruntowną renowację. Całość inwestycji kosztowała miasto blisko 50 milionów złotych!


W efekcie renowacji, niszczejący obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa czwartoligowy Hutnik Warszawa, zyskał nowe życie. Powstały trzy nowe, pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Boisko główne, na którym będą odbywały się najważniejsze wydarzenia posiada trawę naturalną i zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Boiska boczne wyposażono w trawę syntetyczną. Wybudowano także 4 korty z mączki ceglanej. Całość kompleksu zawiera pełne zaplecze sanitarne i parking.

Na inauguracji obiektu pojawiły się władze miasta, z Rafałem Trzaskowskim na czele. Prezydent stolicy opowiadał o obiekcie i jego roli dla rozwoju mniejszych zespołów piłkarskich na specjalnym briefingu prasowym, z udziałem odpowiedzialnej za sport wiceprezydent – Renaty Kaznowskiej, jak również przewodniczącego Komisji Sportu i Rekreacji – Dariusza Dziekanowskiego. Renata Kaznowska zwróciła uwagę na ogromną rolę samorządu w powstanie inwestycji, dziękując wszystkim osobom, zaangażowanym w powstanie kompleksu przy Marymonckiej. Na otwarciu nie zabrakło najważniejszych przedstawicieli świata piłki, z nowym prezesem PZPN - Cezarym Kuleszą, czy od lat związanym z Bielanami Andrzejem Strejlauem.

Jako pierwsze obiekt przetestowały dzieci, z klubów, które związane są z Bielanami i będą na co dzień korzystały z boiska przy Marymonckiej. W turnieju wzięły udział zespoły Hutnika Warszawa, FFA, Turbo Football Academy, Unii Warszawa, Realu Varsovii i Akademii Eskadra. Widać było, że pełnowymiarowe, nowe boisko z nowoczesnymi trybunami, robi ogromne wrażenie na młodych piłkarzach. W pluralizm przy korzystaniu z obiektu mocno zaangażowana była Dzielnica Bielany, która zbierała na prośbę zarządzającej obiektem spółki „Aktywna Warszawa” informację o zainteresowaniu ze strony współpracujących z dzielnicą podmiotów. – Bardzo cieszę się, że tak dużo klubów będzie korzystało z nowego obiektu. Ceny prezentują się bardzo korzystnie i wszystko wskazuje na to, że kluby będzie stać na wynajem, dzięki podejściu władz miasta, za które serdecznie dziękuję – stwierdził Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Dzielnica aktywnie zabiegała o to, aby bielańskie kluby mogły korzystać z obiektu na atrakcyjnych warunkach. Poza wymienionymi uczestnikami turnieju, ze stadionu na ważniejsze imprezy będą korzystać również niepełnosprawni piłkarze z Amp Football Polska. – Dzięki tej współpracy Bielany jeszcze mocniej podkreślą swoją współpracę z piłkarzami z Amp Football, którzy uprawiają piłkę na najwyższym poziomie, który mógłby zawstydzić niejednego sportowca bez orzeczenia o niepełnosprawności.  Warszawa, a co za tym idzie także Dzielnica Bielany są otwarte na sport i rekreację osób z niepełnosprawnościami. Wierzę, że na Marymonckiej zobaczymy najważniejsze wydarzenia z ich udziałem – dodaje Grzegorz Pietruczuk. 

Po turniejach dzieci wszyscy goście mogli obejrzeć korty tenisowe i pograć z Marcinem Fyrstenbergiem, a następnie na deser byli piłkarze Legii Warszawa, Polonii Warszawa i Hutnika Warszawa, przetestowali umiejętności samorządowców, w meczu rozegranym na głównej płycie boiska. Piłkarze okazali się bezlitośni, wygrywając 7:2. Co istotne z wynajmów na terenie obiektu Hutnika poza organizacjami pozarządowymi, mogą korzystać także osoby prywatne. Zarządzaniem kompleksem przy ulicy Marymonckiej 42 zajmuje się spółka „Aktywna Warszawa”. 

Pierwszy oficjalny mecz na obiekcie przy Marymonckiej rozegra Hutnik Warszawa, który 28 sierpnia zmierzy się z Mławianką Mława w meczu IV ligi. Hutnicy są obecnie liderem rozgrywek.

Cennik wynajmu znajdziecie tutaj.

Red