BIURO ZAWODÓW BIEGU CHOMICZÓWKI - NOWE MIEJSCE!

2019-01-16 21:55:49

Już w piątek 18 stycznia startuje biuro zawodów Biegu Chomiczówki. Zapisy praktycznie dobiegły końca. Wszyscy biegacze pakiety startowe mogą odbierać w Galerii Handlowej Bemowo, w pawilonie Miejsca Aktywności Lokalnej bMal na I piętrze Galerii.
Tradycyjnie organizatorzy nie mieli większych problemów z zapełnieniem list startowych. Do zawodów w dwóch biegach przystąpi komplet uczestników nie tylko z Polski. Będą Litwini, Ukraińcy, Bułgarzy, Hiszpan, Brytyjczyk, Włoch i Amerykanin.

Do dwóch imprez zarejestrowało się  2104 zawodników, w tym 1533 mężczyzn i 571 kobiet. Poza mieszkańcami Warszawy, mocną reprezentację 42 biegaczy będzie miał Radom.  Sporo biegaczy przyjedzie także z Legionowa, Marek, Piaseczna i Płocka.

Aby rozładować korki na terenie osiedla Chomiczówka organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu biura do siedziby jednego z partnerów biegu - Galerii Handlowej Bemowo. Pakiety będzie można odebrać w CAL BMal na I piętrze. Galeria zadba o odpowiednie oznakowanie biura zawodów. Tam w dniu biegu będzie czekał na uczestników i kibiców olbrzymi parking, przy szerokiej ulicy Powstańców Śląskich.

Biegacze planujący odebranie pakietu w niedzielę, proszeni są o załatwienie wszelkich formalności z wyprzedzeniem i nie zostawianie odbioru na ostatnią chwilę. Dystans do startu do 1500 metrów czyli około 10 minut spokojnego, rozgrzewkowego truchtu.   Należy założyć także możliwe kolejki. W okolicach dotychczasowego biura przy ulicy Nerudy 1 będzie można skorzystać z cateringu, toalety, otrzymać na mecie medal i folię izotermiczną.

Godziny pracy biura:
– 18.01.2019 r. w godz. 14.00 – 20.00
– 19.01.2019 r.  w godz. 12.00 –  20.00
oraz w dniu zawodów  20.01.2019 r. (niedziela)
w godz. od godz  7.00

- W niedzielę znów Bielany staną się stolicą biegania. Wiem, że będzie to wielkie święto. W wyniku tragicznych wydarzeń sprzed kilku dni, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu bezpieczeństwa biegaczy, uczestników i gości. Imprezę obstawi większa niż w poprzednich latach liczba służb. Zapraszam na trasę wszystkich mieszkańców, bo to największa sportowa impreza Bielan i nasze wielkie święto. Proszę jednocześnie o wyrozumiałość. W tym roku zrobiliśmy wszystko, aby zminimalizować wszelkie niedogodności - zachęca Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Organizatorzy biegu w ramach informowania mieszkańców o wszelkich niedogodnościach uruchomili akcję ulotkową na terenie Osiedla Chomiczówka. Listonosze roznieśli kilkanaście tysięcy ulotek, poinformowano wszystkie wspólnoty mieszkaniowe. Zadbano o informację w parafii przy ulicy Conrada. Kampanię medialną na temat biegu uruchomiły media społecznościowe Dzienicy Bielany i zaprzyjaźnione portale informacyjne. Zwiększono liczbę osób udzielających informacji przed biegiem. Zapewniono także dwa parkingi na auta mieszkańców - w Lidlu przy ulicy Conrada i w Leclercu przy ulicy Aspekt.  O wszelkich zmianach poinformowane są służby mundurowe, które pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrej organizacji zawodów.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w wykonaną pracę. Moja ogromna prośba o uważne zapoznanie się z czasową zmianą organizacji ruchu i znakami, jakie w miniony weekend pojawiły się na trasie biegu. Do zobaczenia w niedzielę - podsumowuje Grzegorz Pietruczuk.
 
MG