CHARYTATYWNE BIEGANIE NA BIELANACH

2016-08-31 20:29:06

17 września w dwunastu miejscach w Polsce, w tym na warszawskich Bielanach, ruszy 2.PKO Bieg Charytatywny.

  • Druga edycja PKO Biegu Charytatywnego odbędzie się 17 września 2016 r. Sztafeta ruszy o godz. 11.30 na stadionach 12 miast Polski – w Warszawie na Stadionie AWF.
  • Tego samego dnia o godz. 9.00 odbędzie się także PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał akcji SportGeneracja
  • Zaangażowanie uczestników zostanie przeliczone na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
Na czym polega inicjatywa? Charytatywna sztafeta rozegra się 17 września równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, również w Warszawie. Tego samego dnia pobiegną również uczniowie szkół podstawowych. Za wybiegane okrążenia Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych dla mieszkańców wszystkich miast-gospodarzy.
 
2. PKO Bieg Charytatywny wystartuje w sobotę, 17 września o godz. 11.30 – jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych 12 miast w Polsce: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i we Wrocławiu. W Warszawie bieg odbędzie się na Stadionie AWF przy ul. Marymonckiej 34. Po raz drugi patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent Miasta - Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 
Tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Na najlepsze zespoły czekają nagrody. Limit uczestników na każdym stadionie to 70 drużyn.
 
Finał akcji SportGeneracja
 
17 września na tych samych stadionach, o godz. 9.00 odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji „SportGeneracja”. Jego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, również tych, które należą do Szkolnych Kas Oszczędności. – Głównym celem naszej akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Bieganie jest najprostszą dyscypliną sportu i przynosi dzieciakom wiele satysfakcji, szczególnie jeśli są za to doceniani w takich właśnie zawodach. Zachęcam do kibicowania młodym biegaczom! – mówi Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, koordynator akcji „SportGeneracja”.
 
W każdym mieście wygra 5 zespołów, a zwycięzcy otrzymają środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla ich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dzięki temu pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Informacja prasowa / inf. własna