CRS ZNÓW PRZYWITAŁ PRZEDSZKOLAKÓW

2024-05-27 10:10:54

Tradycyjnie wiosna to na Bielanach czas Bielańskiej Olimpiady Przedszkolaków. Nie inaczej było także tym razem i VII już edycja imprezy tradycyjnie zawitała do hali CRS Bielany. Najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy rywalizowali w konkurencjach dostosowanych do ich wieku i poziomu sprawności.


W hali przy ulicy Lindego stawili się przedstawiciele dwunastu przedszkoli. Konkurowano w takich dyscyplinach jak bieg sprinterski przez płotki, wyścig Formuła 1, bieg wytrzymałościowy, rzut woreczkiem do celu, rowerki i rzut oszczepem piankowym. Suma punktów przedszkola składała się na wynik końcowy. Najwięcej punktów zgromadziła drużyna Przedszkola numer 327, która wyprzedziła Przedszkole 421 oraz Przedszkole 105. Nie wynik, a sportowe nawyki i dobra zabawa były tego dnia na obiekcie CRS Bielany najważniejsze.

Podobnie jak w minionych latach dzieci miały okazję spróbować zdrowego jedzenia, opartego na warzywach i owocach.

- Piękna tradycja Bielańskiej Olimpiady Przedszkolaków jest przez nas stale podtrzymywana. Cieszę się z frekwencji i zadowolenia na twarzach dzieci - skomentował krótko Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, która współfinansuje projekt od pierwsej edycji.

Red