DUŻE ZAINTERESOWANIE LETNIM LODOWISKIEM

2023-09-15 10:42:05

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego na Bielanach jednym ze zwycięskich projektów było całoroczne lodowisko syntetyczne, jakie postawiono na terenie Szkoły Podstawowej numer 187 w Warszawie. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.


Dostępne od maja lodowisko w godzinach dopołudniowych służy dzieciom i młodzieży ze szkoły przy ulicy Staffa. Popołudniami, czynny codziennie do godziny 20:00 obiekt jest ogólnodostępny. - To świetna forma zainteresowania dzieci i młodzieży jazdą na łyżwach i możliwość przygotowania ich do sezonu zimowego. Dzięki lodowisku dzieci mogą nauczyć się podstawowych ruchów łyżwiarskich oraz przyzwyczaić do jazdy, aby bez stresu korzystać z obiektów lodowych - przekonuje Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Dzielnica w ramach funkcjonowania lodowiska, zapewniła również dodatkowe atrakcje w postaci mini pikników, na których pod okiem instruktora można nauczyć się jazdy na łyżwach oraz wziąć udział w grach i zabawach. Najbliższe tego typu wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 24 września w godzinach 16:00-18:00. Podobne spotkanie, zorganizowane 14 września cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności sąsiedzkiej oraz dzieci z pobliskich szkół.

Użytkowanie lodowiska jest nieodpłatne. Wszyscy mają zapewnione łyżwy, kaski oraz pomoce w postaci pingwinków, na których  mniej doświadczeni łyżwiarze mogą się podpierać. Lodowisko będzie funkcjonowało do końca października.

fot: Facebook radnej Moniki Szadkowskiej