DZIKI POBIEGNĄ 12 WRZEŚNIA. RUSZYŁY ZAPISY

2020-07-28 10:26:51

Spragnieni imprez biegowych, których ze względu na pandemię COVID jest jak na lekarstwo, znów mogą zwrócić oczy ku Bielanom. 12 września na Młocinach tradycyjny już Bielański Bieg Dzika na dystansie pięciu i dziesięciu kilometrów.


Choć to dopiero piąta edycja zmagań, organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bielany i od trzech edycji przez Fundację Bieganie, to cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja ze względu na epidemię będzie miała nieco inny charakter. De facto odbędą się dwie, a nawet trzy osobne imprezy. Organizatorzy chcą zadbać o bezpieczeństwo uczestników, przez co w tegorocznej edycji nie odbędą się biegi dla najmłodszych. - Niestety nasze realia powodują, że musimy dostosowywać się do rzeczywistości związanej z koronawirusem. Chcemy, aby w imprezie uczestniczyli jedynie dorośli biegacze i aby maksymalnie oddzielać od siebie ludzi. Biegi dzieci charakteryzują się duża liczbą kibiców i ich sporym skupieniem na małej przestrzeni - wyjaśnia Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Mimo tego, zapowiadają się bardzo ciekawe zawody. - Wierzę, że dość duża liczba biegaczy, jaka mimo wszystko może wziąć udział w zmaganiach, spowoduje że impreza tradycyjnie będzie bardzo udana, o co jako organizatorzy zadbamy wzorem ubiegłych lat. Nie ma co zwlekać z zapisami, bo już pierwszego dnia swój udział potwierdziło ponad 100 osób - przekonuje Burmistrz Bielan.

Zawodnicy mogą zmierzyć się z dystansem pięciu kilometrów, dziesięciu kilometrów oraz pójść w zawodach nordic walking. Szczegóły dotyczące regulaminu można znaleźć tutaj. Obostrzenia związane z pandemią, związane z biegiem, wyglądają następująco:
 

W związku z pandemią istnieją dodatkowe ryzyka dla uczestników biegu i dla jej organizacji. W momencie rozpoczęcia zapisów obowiązujące przepisy:
liczba uczestników biegów nie może przekroczyć 250 osób,

osoby uprawiające sport nie muszą zakrywać ust i nosa.

W imprezach mogą wziąć udział jedynie osoby, które w ciągu dwóch tygodni poprzedzających imprezę oraz w dniu imprezy nie mają następujących objawów: gorączka, suchy kaszel, zmęczenie, ból mięśni, ból gardła, biegunka, utrata smaku lub węchu, wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk i stóp.
Osoby, które zatają w/w objawy i wezmą udział w imprezie, biorą na siebie wszelką odpowiedzialność za ewentualne roszczenia osób trzecich. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki złożenia oświadczenia niezgodnego z prawdą.

W przypadku zmiany przepisów, organizator zmuszony będzie do dostosowania do nich regulaminu imprez lub do ich odwołania. W przypadku konieczności odwołania imprezy przed zamówieniem medali (zazwyczaj 3 tygodnie przez terminem imprezy), organizator zwróci uczestnikom opłatę startową w całości. W przypadku wprowadzenia zakazu organizacji imprez po zamówieniu medali, organizator nie zwraca opłaty startowej, imprezy zmieniają charakter na „wirtualny”, organizator zachęci zarejestrowanych do biegu indywidualnego w dowolnej lokalizacji i terminie i przesłania wyników, a medale zostaną wysłane pocztą. Uczestnicy akceptują powyższe rozwiązania.

W zakresie organizacji biegów, organizator zwiększy liczbę i dystans pomiędzy punktami odbioru numerów startowych w biurze zawodów, udostępni zawodnikom środki do dezynfekcji rąk, może również w ramach każdego biegu podzielić zawodników na grupy, startujące w interwałach.

 
Zapisy do V edycji znajdują się tutaj.
 
Relację z edycji rozegranej w 2019 roku znajdziecie tutaj.

Red