GOSPODARZE DOMINOWALI W TRIATHLONIE BIELAŃSKIM

2024-10-14 10:21:55

Kolejna, jubileuszowa edycja Triathlonu Bielańskiego rozegrana została na Bielanach. Idealne zawody Kolejna edycja Triathlonu Bielańskiego rozegrana została na Bielanach. Idealne zawody dla osób zaczynających swoją przygodę z triathlonem, ze wględu na rozdzielność konkurencji pływackiej i rowerowo-biegowej, cieszyły się w tym roku wyjątkowo dużą frekwencją. ze wględu na rozdzielność konkurencji pływackiej i rowerowo-biegowej cieszyły się w tym roku wyjątkowo dużą frekwencją.

Zmagania młodszych zawodniczek i zawodników w aquathlonie to rywalizacja 200 metrów pływania i kilometrowego biegu. Trasa triathlonowa to 400 metrów pływania, a następnie start do konkurencji rowerowej (12 km) i biegowej (4 km) na podstawie różnic z pływalni. W grupie młodszej najlepiej poradził sobie Maksymilian Walesiuk z Białegostoku, który do samej mety walczył z reprezentantami UKS G-8 Bielany: Igorem Taraskiem i Kajetanem Zawłockim, którzy na linię mety wpadli odpowiednio 5 i 6 sekund po zwycięzcy. Wśród dziewcząt najszybsza była Weronika Pełszyńska startująca w kategorii dzieci.

Triathlon przyciągnął na start rekordową liczbę 48 zawodniczek i zawodników. Najlepiej na Bielanach poradził sobie Jan Chmielewski z UKS G-8 Bielany. Bielański klub nie był zbyt gościnny dla rywali zajmując wszystkie miejsca na podium rywalizacji mężczyzn. Tuż za Janem Chmielewskim finiszowali Adam Dąbrowski i Wiktor Korol. O zwycięstwie zadecydowały metry i lepsza postawa w biegu Jana Chmielewskiego. Warto zaznaczyć, że cała trójka zawodników trenuje triathlon na co dzień i byli zawodnikami elity. Za ich plecami finiszował Paweł Kalinowski z grupy Triathletic.

Wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Duban z UKS G-8 Bielany, która finiszowała jako dziewiąta w kolejności. Za jej plecami uplasowały się Weronika Przeździecka i Aleksandra Kadłubowska.

Współfinansowane przez Urząd Dzielnicy Bielany zawody w części rowerowej i biegowej rozgrywane były w trudnej, jesiennej aurze, która nie zniechęciła jednak sportowców do sprawdzenia swoich umiejętości. - Cieszę się, że wróciliśmy do rosnącej frekwencji w triathlonowych zawodach na Bielanach, w których niejednokrotnie miałem przyjemość startować. Wielkie gratulacje dla organizatorów i uczestników i do zobaczenia za rok. Postaram się stanąć na linii startu - podsumował Burmistrz Grzeogrz Pietruczuk.