GRY STOLIKOWE PONOWNIE ZAGOŚCIŁY NA BIELANACH

2021-12-01 11:12:25

Już po raz drugi miłośnicy gier stolikowych spotkali się podczas Bielańskiego Festiwalu Gier Stolikowych. W hali CRS Bielany spotkali się miłośnicy szachów, brydża i scrabble.


Od wczesnych godzin rannych 28 listopada obiekt przy ulicy Lindego wypełnił się miłośnikami sportowej rywalizacji z użyciem umysłu. Jako pierwsi do zmagań przystąpili zawodnicy scrabble.
W zmaganiach w układaniu słów dość zdecydowanie zwyciężył Dominik Urbacki, który wygrał wszystkie swoje pojedynki, podobnie jak drugi w zmaganiach Marcin Rogala, jednak legitymował się lepszym bilansem małych punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Mówka.

Turniej szachowy podzielono na trzy kategorie. Do lat 10, do lat 16 i open. W najmłodszej grupie najlepiej poradził sobie Patryk Skrzypek z klubu UKS Czternastka Warszawa. W rywalizacji do lat 16 dość pewnie wygrał dobrze znany z  bielańskich turniejów zawodnik Polonii Warszawa – Adam Nawalaniec.W kategorii open zwyciężył Wojciech Śmieszek z klubu Stoczek Białystok. Wyprzedził on innego zawodnika, który wygrał wszystkie swoje cztery partie -  Szymona Pawletko z UKS MDK Gdynia.
Turniej brydża zgromadził 22 pary spośród których najlepiej poradzili sobie Dariusz Zembrzuski i Ireneusz Grynczewski.

Łącznie w zmaganiach wzięło udział około 150 osób. – To druga i na pewno nie ostatnia edycja naszych zmagań, bo idea rywalizowania jednego dnia w kilku konkurencjach stolikowych, jak brydż, szachy i scrabble okazała się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie zmaganiami pokazuje duże zapotrzebowanie na taką formułę rywalizacji. Cieszę się, że tyle osób zdecydowało się spędzić niedzielę na szachowych, brydżowych i scrabblowych potyczkach. Nie mam wątpliwości, że po zakończeniu pandemii turniej będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem uczestników – skomentował Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, który otwierał zmagania wraz ze swoim zastępcą – Włodzimierzem Piątkowskim i radnymi – Moniką Szadkowką i Marcinem Włodarczykiem.

Red